Złoto strzeleckich ME na zakończenie imprezy

strzelectwo

Ostatniego dnia Mistrzostw Europy w strzelectwie sportowym we włoskim Lonato biało-czerwoni sięgnęli po złoto. Na najwyższym stopniu podium stanęła nasza męska drużyna w skeecie. Polacy w finale pokonali zespół Czechów.

Nasza ekipa w składzie: Wiktor Kwieciński, Jakub Werys i Kacper Baksalary świetnie spisywała się od początku zmagań. Swój dzień startowy zaczęła od wygranych kwalifikacji, w których zgromadziła 144 punkty. Następnie w półfinale nie dała szans Gruzinom, zwyciężając 7:3.

W pojedynku o złoto jej rywalami byli Czesi w składzie: Daniel Korcak, Tomas Nydrle i Jakub Tomecek. Finał rozpoczął się od prowadzenia 2:0 dla biało-czerwonych, ale nasi południowi sąsiedzi nie zamierzali oddawać pola i szybko doprowadzili do wyrównania 2:2. Przy stanie 4:2 w 4 rundzie oba zespoły uzyskały taki sam wynik, a na tablicy pojawił się rezultat 5:3 dla Polaków. W piątej, ostatniej odsłonie rywalizacji nasza drużyna nie pozwoliła Czechom dojść do głosu, pokonując ich 12:0, a w całym meczu 7:3. Upragniony złoty medal stał się faktem! Na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci Cypru.

Tego samego dnia odbył się też konkursie par mieszanych w skeecie, w którym Kacper Baksalary oraz Natalia Szamrej sklasyfikowani zostali na 23. miejscu.

Przypomnijmy, że skeet to dziedzina strzelectwa sportowego, w której z gładkolufowych strzelb śrutowych oddaje się strzały do ceramicznych rzutków wyrzucanych z maszyn umieszczonych w dwóch budkach (niskiej i wysokiej). Wchodzi ona w skład konkurencji olimpijskich. Łącznie na imprezie czterolecia w Paryżu wystąpi 28 zawodników, wśród których zabraknie niestety Polaków.

 

Zdjęcie: Polski Związek Strzelectwa Sportowego


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane