W Bydgoszczy odbyła się II Runda Pucharu Polski w strzelectwie sportowym

strzelectwo

II Runda Pucharu Polski w Strzelectwie Sportowym przyciągnęła do Bydgoszczy najlepszych zawodników z całego kraju. Rywalizacja była niezwykle zacięta. Niezły rezultat osiągnęła Julia Piotrowska, która  ma już pewny udział na Igrzyskach w Paryżu.

Za nami emocjonujące starcie najzdolniejszych strzelców z całej Polski. II Runda Pucharu Polski w Strzelectwie Sportowym odbyła się w dniach 16-19 maja na strzelnicy CWZS Zawisza w Bydgoszczy. W rywalizacji udział wzięli najlepsi reprezentanci polskich klubów strzeleckim, zarówno seniorzy, jak i juniorzy. 

Podczas zawodów znakomicie zaprezentowała się Julia Piotrowska, która wywalczyła 1. miejsce w konkurencji karabin dowolny 3x20 strzałów z wynikiem kwalifikacji 586 punktów. W rywalizacji na karabin pneumatyczny 60 strzałów zawodniczka WKS Śląsk Wrocław zdobyła srebrny medal (632,2 punkty).

- Celem tych zawodów był przede wszystkim trening i sprawdzenie, nad czym trzeba jeszcze popracować, by obrać właściwy kierunek przed mistrzostwami Europy - wskazała Julia Piotrowska. W 2020 roku zdobyła brązowy medal na mistrzostwach Europy we Wrocławiu w konkurencji drużynowej karabinu pneumatycznego juniorek. Zaś w tamtym roku również w drużynie sięgnęła po brąz na Igrzysk Europejskich. 

 

Zdjęcie: materiały prasowe


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane