Nowy rekord Polski w strzelectwie

strzelectwo rekord Polski

Za nami Puchar Świata w strzelectwie sportowym w azerskim Baku. Nowy rekord Polski ustanowiła zawodniczka WKS Śląsk Wrocław Julia Piotrowska.

Zawody Pucharu Świata w Strzelectwie Sportowym rozegrały się w dniach 3-11 maja w stolicy Azerbejdżanu. Jedno z najważniejszych wydarzeń w strzeleckim świecie przyciągnęło łącznie 699 najlepszych sportowców z 84 krajów.

W rywalizacji w karabinie dowolnym w pierwszym starcie Julia Piotrowska została wystawiona jako RPO (Ranking Points Only). To wówczas ustanowiła nowy rekord Polski i uplasowała się na pierwszym miejscu w kwalifikacjach z wynikiem 595 pkt, jednak RPO nie może brać udziału w finale. W kolejnym starcie w kwalifikacjach w karabinie dowolnymuzyskała 583 punkty.

– W Baku strzelnica jest wymagająca, można się spodziewać, że będzie bardzo wietrznie i czasem zimno, dlatego jest to idealne miejsce, żeby sprawdzić swoje możliwości i nauczyć się strzelać w ciężkich warunkach oraz w sytuacji, kiedy jesteśmy świadomi, że konkurujemy z najlepszymi zawodnikami na świecie – skomentowała Julia Piotrowska.

Zawody były częścią Olimpijskiego Systemu Kwalifikacji, oferującego sportowcom szansę na zdobycie punktów do Rankingu Kwalifikacyjnego Igrzysk. Wrocławska zawodniczka nie musiała jednak martwić się o rankingową pozycję, ponieważ przepustkę na igrzyska olimpijskie w Paryżu wywalczyła już w październiku 2022 roku podczas Mistrzostw Świata w Kairze.