Mistrzostwa Europy w strzelectwie: panie na podium

Mistrzostwa Europy w strzelectwie

"Biało-Czerwoni" z kolejnym medalem podczas strzeleckich mistrzostw Europy. Na najniższym stopniu podium w rywalizacji drużynowej konkurencji pistoletu pneumatycznego stanęły: Natalia Król, Katarzyna Klepacz i Klaudia Breś.

Kilka dni wcześniej worek z medalami w węgierskim Gyor rozwiązał Iwan Rakitski. Nasz specjalista od pistoletu pneumatycznego sięgnął w kategorii juniorów po złoto po dramatycznej końcówce, w której okazał się lepszy o 0,3 pkt. od Niemca Andreasa Koeppla, choć przed ostatnią rundą oba notowali ten sam wynik. Po indywidualnym triumfie przyszedł czas na medal zespołowy seniorek. Nasza reprezentacja  w składzie: Natalia Król (Śląsk Wrocław), Katarzyna Klepacz (Legia Warszawa) i Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz) sięgnęła po krążek z brązowego kruszcu, podobnie jak Rakitski w konkurencji pistoletu pneumatycznego, strzelając z 10 metrów.

Bezkonkurencyjny okazały się zespół gospodarzy. Węgierki wygrały zmagania na strzelnicy z łącznym wynikiem 1709 punktów, natomiast zaciętą walkę o srebrny medal stoczyły ekipy Ukrainy i Polski. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszła pierwsza z ekip, wyprzedzając swoje przeciwniczki zaledwie o 1 punkt (1703 do 1702). Tuż za "Biało-Czerwonymi" z niewielką stratą uplasowały się Bułgarki.

Indywidualnie Breś była dziewiąta, a Król - 11. Obu zabrakło tylko jednego punktu, aby wejść do rozgrywki finałowej, w której brała udział czołowa ósemka. Klepacz w stawce 64 zawodniczek sklasyfikowana została na 43. miejscu. Złoty medal wywalczyła Mołdawianka Anna Dulce - 239,3 pkt, przed Turczynką Simal Yilmaz - 237,4 i Serbką Zoraną Arunovic - 216,1.

Mistrzostwa Europy w strzelectwie w węgierskim Gyor potrwają do 3 marca.

 

 

Zdjęcie: Polski Związek Strzelectwa Sportowego

Artykuły powiązane