Mistrzostwa Europy juniorów w strzelectwie: triumf Rakitskiego

Mistrzostw Europy juniorów w strzelectwie: triumf Rakitskiego

Wielki sukces Polaka podczas mistrzostw Europy juniorów w strzelectwie. W zawodach w węgierskim Gyor złoty medal w konkurencji pistoletu pneumatycznego zdobył Ivan Rakitski. 17-latek wygrał po dramatycznej końcówce.

Czwartego dnia mistrzostwa Europy juniorów w strzelectwie doczekaliśmy się ogromnego sukcesu Polaka. Ivan Rakitski brał udział w konkurencji pistoletu pneumatycznego, strzelając z 10 metrów. Zawodnik klubu Kaliber Białystok ukończył rywalizację na pierwszym miejscu, sięgając tym samym po tytuł mistrza Europy juniorów.

Rakitski łącznie zgromadził 240.6 punktu. Drugiego Andreasa Koeppla z Niemiec wyprzedził minimalnie (240.3 pkt). Podium zamknął Rumun Luca Joldea (219.8).

17-latek miał przewagę zaledwie 0,5 pkt przed ostatnią rundą. Pierwszy strzał pozwolił Andreasowi Koepplowi na odrobienie strat, ale druga próba przywróciła "status quo" i przyniosła Polakowi złoty medal.

- Przed finałem czułem lekki stres, ale tylko lekki, ponieważ byłem bardzo skupiony, starałem się kontrolować swoje emocje. W trakcie finału, podczas pierwszej serii 5-cio strzałowej pojawiała się silna adrenalina, musiałem wytrzymać, zachować spokój, pilnować oddechu. Skupiłem się na wypracowanej technice podczas treningu, to dało efekt i bardzo przyjemnie mi się strzelało. Teraz, po finale czuje się bardzo szczęśliwy. To była ciężka praca i uważam, że zasłużyłem na ten złoty medal - skwitował swój występ świeżo upieczony mistrz Europy.

Rakitski zaliczył już Gyor drugi występ. W duecie z Aleksandrą Moiczek rywalizował w strzelaniu mikstów z pistoletu pneumatycznego. Polacy zajęli w tej konkurencji 11. miejsce.