ME w strzelectwie: srebro naszej trójki

ME w strzelectwie: srebro naszej trójki

Kolejny sukces "Biało-Czerwonych" na strzeleckich mistrzostwach Europy w węgierskim Gyor. Aneta Stankiewicz, Julia Piotrowska i Izabella Dudek stanęły na drugim stopniu podium w karabinie 10 m w konkurencji trójek. W finale zawodów przegrały z Niemkami 15:17.

Rywalizacja trójek to konkurencja nieolimpijska. W Gyor przystąpiło do niej aż piętnaście kobiecych reprezentacji. Polki przez rundę eliminacyjną przeszły jak burza. 210.3 punktu Stankiewicz, 209.4 Piotrowskiej i 208.3 Dudek przełożyło się na piątą pozycję z rezultatem 628.0 punktu. Na tym etapie najlepsze były Norweżki. Pernille Nor-Woll, Jeanette Duestad i Jenny Stene wystrzelały 632.1 punktu.

W dalszej części zawodów z dobrej strony pokazały się za to Węgierki. Gitta Bajos, której kiepskie strzelanie o mało nie pozbawiło jej drużyny awansu do ćwierćfinałów, tym razem była znacznie skuteczniejsza. Madziarki z wynikiem 630.4 były najlepsze w ćwierćfinałach. W czołówce było jednak ciasno. Biało-czerwone do liderek straciły zaledwie 0.1 punktu i zostały sklasyfikowane na trzecim miejscu. Tuż przed nimi zmieściły się jeszcze Norweżki. Czwarte miejsce zajęły zaś Niemki, które o 0.2 punktu wyprzedziły reprezentację Serbii.

W półfinale Stankiewicz i Piotrowska uzyskały indywidualnie odpowiednio drugi i trzeci rezultat w stawce. Polki zgarnęły łącznie 630.1 punktu, co dało im pierwsze miejsce i przepustkę do finału. Drugie były Niemki (629.3 pkt) z najlepiej strzelającą Anną Janssen (212.0). Trzecie były Norweżki, które później - w bezpośrednim starciu - przegrały rywalizację o brąz z Węgierkami: Eszter Meszaros, Eszter Denes i wspomnianą wcześniej Bajos.

Pojedynek Polek z Niemkami o złoto początkowo układał się świetnie dla naszych. Prowadziły już 15:9 i były o jedną dobrą serię od triumfu. Niestety, w czterech ostatnich to rywalki były górą. Finał zakończył się wynikiem 15:17. Mistrzyniami Europy zostały Janssen, Anita Mangold i Larissa Wegner. Stankiewicz, Piotrowska i Dudek wywalczyły srebrne medale.

 

Zdjęcie: Polski Związek Strzelectwa Sportowego

Artykuły powiązane