ME w strzelectwie: Piotrowska wicemistrzynią, Kowalewicz tuż za podium, ale z kwalifikacją olimpijską!

Piotrowska wicemistrzynią

Julia Piotrowska osiągnęła wielki sukces i została wicemistrzynią Europy w strzelectwie w konkurencji karabinu pneumatycznego z 10 metrów. Wśród mężczyzn Maciejowi Kowalewiczowi zabrakło 0,2 pkt. do medalu.

Polka bardzo dobrze spisała się już w kwalifikacjach, w których uplasowała się na trzeciej pozycji. Najlepsza w tej części rywalizacji okazała się Norweżka Jeanette Duestad, a drugą lokatę zajęła Węgierka Eszter Meszaros.

Piotrowska jeszcze lepiej poradziła sobie w finale, w którym tylko raz uzyskała wynik gorszy niż 10,0 pkt. Ostatecznie zawodniczka WKS Śląsk Wrocław zakończyła rywalizację na drugiej pozycji. Tytuł wywalczyła Niemka Anna Janssen, która była lepsza od Polki tylko o 1,8 punktu. Trzecią pozycję zajęła Szwajcarka Audrey Cogniat.

Pozostałe Polki zajęly odległe lokaty. Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz) uplasowała się na 32. miejscu. Izabella Dudek (LOK Tarnów) była w stawce 88 startujących 36., Aleksandra Pietruk (Kaliber Białystok) 45., a Natalia Kochańska (Gwardia Zielona Góra) 47.

Tytuł wicemistrzyni Europy to największy indywidualny seniorski sukces urodzonej w 2001 roku zawodniczki. Do tej pory mogła pochwalić się jedynie złotym i brązowym krążkiem wywalczonym w zmaganiach drużynowych, a także tytułem mistrzyni Europy juniorek zdobytym przed trzema laty w Osijeku.

Blisko podium był również Maciej Kowalewicz.  Zawodnik Gwardii Olsztyn podczas finału konkurencji karabinu pneumatycznego z 10 metrów znalazł się tuż za podium ze stratą 0,2 pkt. do brązowego medalu. Rewelacyjny występ zapewnił mu jednak przepustkę na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu!