Małżeństwo na medal! Romańczykowie drudzy w karabinie podczas strzeleckich mistrzostw Europy

strzelectwo

Karolina Romańczyk (Śląsk Wrocław) i Daniel Romańczyk (Agat Złotoryja) zdobyli w chorwackim Osijeku srebrny medal strzeleckich mistrzostw Europy w karabinie na 300 m w postawie leżąc w konkurencji dwójek.

Polska para awansowała do finału zmagań, w którym musiała uznać wyższość Szwedów Elina Ahlina i Karla Olssona. Skandynawowie triumfowali 17:11. Brąz wywalczyli Duńczycy Charlotte Jakobsen i Carsten Brandt.

W rywalizacji wziął udział jeszcze jeden „biało-czerwony” duet. Na piątym miejscu sklasyfikowani zostali Paula Wrońska oraz Andrzej Burda.

Dla Daniela to drugi medal mistrzostw Europy wywalczony w Chorwacji. Wcześniej w rywalizacji drużynowej w konkurencji karabin 3 postawy 300 metrów wraz z Rafałem Łukaszykiem i Andrzejem Burdą stanęli na najniższym stopniu podium. Jego partnerka na strzelnicy i w życiu, Karolina, wywalczyła z koleżankami w drużynie w tej samej konkurencji medal z tego sanego kruszcu, a do tego dorzuciła srebro indywidualne w karabinie na 300 metrów.

Łącznie nasi reprezentanci zdobyli w Osijeku dwa srebrne i trzy brązowe krążki. ME potrwają do 7 czerwca.

Zdjecie: Polski Związek Strzelectwa Sportowego