I Runda strzeleckiego Pucharu Polski za nami. Znamy liderów rywalizacji

strzelectwo

I Runda Pucharu Polski w strzelectwie sportowym już za nami. W miniony weekend krajowa czołówka sprawdziła swoje umiejętności podczas zawodów we Wrocławiu. Wśród panów rywalizację zdominował Maciej Kowalewicz.

W dniach 18-21 kwietnia we Wrocławiu rozegrano  I Rundę strzeleckiego Pucharu Polski. Zawody zorganizowano na terenie strzelnicy WKS Śląsk Wrocław. W rywalizacji wzięło udział ponad trzystu polskich strzelców, zarówno w gronie seniorów, jak i juniorów.

Podczas I Rundy Pucharu Polski formą błysnęła m.in. Natalia Kochańska z Gwardii Zielona Góra, która w konkurencji karabin dowolny 3x20 wygrała z wynikiem 464.8 punktów. Drugie miejsce zajęła Julia Piotrowska z WKS Śląsk Wrocław z rezultatem 460.1 punktów.

W kategorii mężczyzn na uwagę zasługuje występ Macieja Kowalewicza. Zawodnik klubu TS Gwardia Olsztyn zdobył złoty medal w rywalizacji karabinu dowolnego 3x20 (460.5 punktów), złoty medal w konkurencji karabin dowolny 60 strzałów leżąc (622.9 punktów) oraz brązowy medal w konkurencji karabin pneumatyczny 60 strzałów (228.4 punktów).

- Swój start uważam za bardzo dobry. Popełniłem kilka błędów w karabinie pneumatycznym i jedna seria niestety nie była taka jak pozostałe, ale nadal jestem zadowolony z  wyniku. Jeśli chodzi o konkurencję na 50 m, czyli trzy postawy oraz konkurencję  „leżąc”, to mieliśmy w tym roku bardzo ciężkie warunki pogodowe. Było bardzo zimno i padał deszcz, jednak mimo to zdobyłem dwa złote medale w tych konkurencjach, co również bardzo mnie cieszy. Jest to kolejny etap przygotowań do Igrzysk Olimpijskich. Najważniejsze, że wiem, nad czym jeszcze pracować i na tym będę się skupiać w najbliższych treningach – powiedział multimedalista imprezy Maciej Kowalewicz.

Pełna lista wyników I Rundy Pucharu Polski dostępna jest na stronie www.wyniki-sius.pl.

Druga runda cyklu odbędzie się 15-19 maja w Bydgoszczy, a trzecia 13-16 czerwca w Ustce Lędowo. 

 

Zdjęcie: Olive Media


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane