Dobry występ polskich strzelców w Chorwacji

strzelectwo

Zakończyły się Mistrzostwa Europy w strzelectwie sportowym, które rozegrały się w chorwackim Osijeku. Polacy błysnęli formą.

Tegoroczne zmagania strzelców na europejskiej arenie rozegrały się w dniach 24-29 maja w Osijeku, na jednym z najlepszych obiektów strzeleckich Starego Kontynentu. Do malowniczego miasta we wschodniej Chorwacji przybyli najlepsi zawodnicy z całej Europy, w tym mocna delegacja z Polski. 

Europejscy strzelcy  rywalizowali na trzech dystansach: 25, 50 i 300 metrów. Zmagania toczyły się w konkurencjach karabinu i pistoletu bocznego zapłonu, w których przyznane były kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Łącznie do zdobycia było 8 przepustek na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, po 2 w każdej konkurencji: pistoletu sportowego kobiet, pistoletu szybkostrzelnego mężczyzn  oraz karabinu 3 postawy kobiet i mężczyzn.

W kwalifikacjach konkurencji karabin 3x20 strzałów zawodniczka WKS Śląsk Wrocław, Julia Piotrowska uzyskała wynik 590 punktów, a w finale wywalczyła srebrny medal (460,8 pkt), przegrywając jedynie ze Szwajcarką Chiarą Leone (463,5 pkt). W tej samej konkurencji, ale drużynowo Julia Piotrowska wraz z  Natalią Kochańską i Olą Pietruk wywalczyły III miejsce i brązowy medal. W konkurencji trio drużynowo Polki również zdobyły brązowy medal. Z kolei w rywalizacji w parze Piotrowska z Maciejem Ogórkiem uplasowali się tuż za podium.

- Zdobyte medale podczas mistrzostw Europy wywołały szeroki uśmiech na mojej twarzy, ponieważ pokazały, że cierpliwość, konsekwencja i nieustanna praca przynoszą efekty. Trzeba tylko mieć wiarę w to, że prędzej czy później sukces przyjdzie - wskazała Julia Piotrowska. 

W rywalizacji mężczyzn najlepiej spośród biało-czerwonych spisał się Maciej Kowalewicz, który w konkurencji karabin dowolny 3x20 strzałów w trzech postawach zajął 9. miejsce z wynikiem 589 punktów. W zmaganiach drużynowych zawodnik TS Gwardii Olsztyn wraz z Maciejem Ogórkiem i Tomaszem Bartnikiem wywalczyli 6. miejsce. W konkurencji karabin dowolny 60 strzałów leżąc Maciej Kowalewicz zajął indywidualnie 15. miejsce z wynikiem 623,9 pkt, a drużynowo 5. miejsce W konkurencji karabin w trzech postawach duet zajął  7. miejsce w parze z Natalią Kochańską.

- Jestem zadowolony ze swojego startu w mistrzostwach Europy, szczególnie z postawy klęczącej, nad którą bardzo dużo ostatnio pracowałem. Wynik 589 punktów i jedynie jedna wewnętrzna dziesiątka do wejścia do finału. Dziewiąte miejsce jest bardzo dobrym, jednak pozostaje mały niedosyt. Mimo wszystko również w pozostałych konkurencjach osiągnąłem bardzo dobre wyniki, zatem jestem spokojny o swoją aktualną formę strzelecką - skomentował Maciej Kowalewicz.

 

Zdjęcie: materiały prasowe


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane