Breś najlepsza w strzeleckim Pucharze Świata

Klaudia Breś zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata w hiszpańskiej Granadzie w konkurencji pistoletu pneumatycznego na dystansie 10 m. Polka dokonała tego dopiero drugi raz w swojej karierze!

Po eliminacjach nie zanosiło się na zwycięstwo naszej zawodniczki. Klaudia weszła do ośmioosobowego finału z piątym wynikiem, a w nim spisała się rewelacyjnie. Reprezentantka Zawiszy Bydgoszcz zgromadziła 236,2 punktu, wyprzedzając - po dogrywce - Meksykankę Andreę Victorię Ibarra Mirandę (236,2 punktu) oraz Manu Bhaker z Indii (215,1 punktu). Udział w tej konkurencji wzięły również dwie inne Polki – Julita Borek była 34., natomiast Katarzyna Klepacz zajęła 50. lokatę.

29-latka to bardzo doświadczona zawodniczka. Już jako juniorka odnosiła wielkie sukcesy, sięgając po medale mistrzostw Europy. Później powtórzyła to w seniorskiej karierze. Wystąpiła także na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro oraz Tokio. Tam jednak ukończyła zmagania w drugiej lub trzeciej dziesiątce i nie awansowała do finału.

Breś świetnie zaprezentowała się także na Igrzyskach Europejskich, rozgrywanych poprzedniego lata w Krakowie. Wywalczyła wtedy złoty medal indywidualnie i srebro w drużynie. Na igrzyskach w Paryżu Polka wystąpi w konkurencji pistoletu pneumatycznego na 10 metrów.

Impreza w Granadzie potrwa do niedzieli. Klaudię czeka jeszcze rywalizacja mikstów.