Znamy najlepszych młodzieżowców w kraju w piłce wodnej

piłka wodna

Zawodnicy Nekera AZS Uniwersytetu Warszawskiego sięgnęli po mistrzostwo Polski młodzieżowców w waterpolo. Podopieczni Marcina Bara i Jakuba Bednarka wygrali rywalizację w tej kategorii wiekowej po raz trzeci z rzędu!

O tytuł młodzieżowego mistrza Polski walczyły trzy drużyny złożone z zawodników do lat 23. Oprócz gospodarzy - warszawian, do zmagań przystąpiły zespoły ŁSTW Politechnika Łódzka i Alfa Gorzów Wielkopolski. Właśnie te dwie ekipy spotkały się ze sobą w inauguracyjnym spotkaniu, w którym wyraźnie lepsza okazała się Alfa. Już po dwóch kwartach gorzowianie prowadzili 10:3. W kolejnych minutach systematycznie powiększali swoją przewagę, która osiągnęła 13 bramek. Ostatecznie wygrali 20:7 i w dobrych nastrojach mogli przystępować do kolejnego starcia, z Nekerem AZS UW.

Podopieczni Sebastiana Żabskiego długo stawiali opór faworyzowanym warszawianom. Choć na początku drugiej kwarty przegrywali już 1:5, zdołali odrobić część strat i na przerwę schodzili przy wyniku 4:6. W kolejnych dwóch odsłonach waterpoliści Nekera AZS UW pozbawili jednak swoich przeciwników złudzeń - zbudowali większą przewagę, którą "dowieźli" do końca, triumfując 13:6. Klasę mistrzowską potwierdzili również w kolejnym pojedynku. Zwycięstwo nad ŁSTW 14:2 przypieczętowało ich końcowy sukces w postaci trzeciego z rzędu tytułu najlepszej młodzieżowej drużyny w Polsce.

Jedną z wyróżniających się postaci w drużynie z Warszawy był MVP niedawnego finału PKP Cargo Pucharu Polski, Maksymilian Krakowiak. W dwóch spotkaniach zdobył aż 10 bramek (6 z Alfą i 4 z ŁSTW), zostając najskuteczniejszym graczem całego turnieju.

Część młodszych uczestników tego turnieju już wkrótce stanie przed kolejnym wyzwaniem. W dniach 15-17 marca w Łodzi o awans do mistrzostw Europy powalczy reprezentacja Polski do lat 19. Rywalami "Biało-Czerwonych" będą: Bułgarzy, Słowacy i Maltańczycy.