Worek medali polskich skoczków do wody w Budapeszcie

skoki do wody

11 medali zdobyli polscy skoczkowie do wody w Budapeszcie podczas  4. Międzynarodowych Zawodów Grupy Wyszehradzkiej. Biało-czerwoni wygrali w sumie siedem konkurencji.

W kategorii Open na trampolinie 1 m bezkonkurencyjna okazała się Maria Łukaszewicz. Zawodniczka Stali Rzeszów oddała pięć dobrych skoków. W rywalizacji mężczyzn Andrew Gawin-Parigini był trzeci. Wyżej od niego sklasyfikowani zostali tylko Austriacy występujący ostatnio regularnie na największych imprezach międzynarodowych: Dariush Lotfi i Nikolaj Shaller.

O sporym sukcesie mogą mówić nasi juniorzy. W kategorii A Polki zdobyły komplet złotych medali. Dwukrotnie triumfowała Natalia Piwowarska w rywalizacji na trampolinie 1 m i 3 m. Do tego zwycięstwo w rywalizacji wieży dołożyła Oliwia Wilk. Srebro w rywalizacji na trampolinie 3 metrowej chłopców wywalczył z kolei Piotr Sadowski, a Maciej Bujak złoto w konkurencji wieży.

W grupie B wśród dziewcząt reprezentowały nas Emilia Borkowska i Ada Siborenko. W skokach z wieży zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Do tego Siborenka dołożyła srebrny krążek w zmaganiach na trampolinie 3 metrowej, a Borkowska brązowy w rywalizacji na jednometrowej.

Ponadto zawodniczki COSW Częstochowa Wilk i Piwowarka skutecznie połączyły siły w skokach synchronicznych z trampoliny 3 m, stając na najwyższym stopniu podium.

 

Zdjęcie: Wikimedia


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane