Skoczkini do wody Alexandra Jiampietro w finale, ale daleko od strefy medalowej

skoki do wody

Alexandra Jiampietro awansowała do finału mistrzostw Europy juniorów w skokach z wieży, ale nie odegrała w nim większej roli. Polka, która do najlepszej "dwunastki" dostała się trzeci rok z rzędu była najgorsza w stawce.

To był najgorszy występ Alexandry spośród jej dotychczasowych europejskich finałów. W 2022 roku w Otopeni była bowiem 9., a dwanaście miesięcy później w Rijece została sklasyfikowana jedną lokatę niżej. Tym razem zakończyła rywalizację na 12. miejscu.

Polka bardzo dobrze poradziła sobie w eliminacjach. Z notą 296.80 pkt uplasowała się na 10. pozycji. Niestety, w finale nie poprawiła już tej oceny od sędziów. Biało-czerwona uzyskała 283.05 pkt. Poza finałem znaleźli się za to nasi zawodnicy, rywalizujący w skokach z trampoliny 1 m. Piotr Sadowski był 15. (375.55 pkt), a Nataniel Dynak 17. (339.45 pkt).

Przypomnijmy, że na inaugurację juniorskich ME w skokach do wody rozegrano konkurs drużynowy, w którym Polacy zostały sklasyfikowani na 5. pozycji. Na najwyższym stopniu podium stanęli Niemcy.

- Liczyliśmy na konkurs drużynowy. W założeniach przedstartowych planowałem miejsce w pierwszej szóstce i to udało nam się zrealizować. Cieszymy się, że mamy 5. miejsce. To był taki dobry start - mówił trener kadry narodowej juniorów Grzegorz Kozdrański. – Niestety, nie do końca udało nam się to utrzymać. Na razie mamy jeden finał indywidualny, ale jeszcze parę ciekawych startów przed nami - kontynuował.

Dwa starty na basenie przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie ma już za sobą najmłodsza w naszej kadrze Ada Siborenko. Jedyna Polka reprezentująca nas w kategorii B (roczniki 2009-2010) zajmowała miejsca w drugiej dziesiątce. Na trampolinie 1 m zawodniczka warszawskiego Pałacu Młodzieży była 16., a na trampolinie 3 m została sklasyfikowana na 20. pozycji.

Po czterech dniach zawodów na prowadzeniu w klasyfikacji medalowej są Ukraińcy (3 złote, 5 srebrnych i brązowy medal), którzy wyprzedzają Niemców (3-0-3) i Włochów (2-2-0).