Mistrzostwa Europy juniorów w skokach do wody zakończone

skoki do wody

Rozgrywane w Rzeszowie Mistrzostwa Europy juniorów w skokach do wody dobiegły końca. W ostatnim dniu rywalizacji formą błysnął Maciej Bujak w skokach z wieży, który ostatecznie uplasował na 6. miejscu.

Już jego występ w eliminacjach dawał nadzieje na niezły rezultat. Zawodnik COSW Częstochowa najpierw był 10. W finale zaprezentował jeszcze lepszą dyspozycję, kończąc zmagania z 6. wynikiem. Triumfował Danyło Awanesow z Ukrainy.

Podczas ostatniego dnia zawodów do finału zakwalifikowała Natalia Piwowarska. Reprezentantka Polski swoje pierwsze starty w kategorii A (16-18 lat) zakończyła na 11. miejscu w skokach z trampoliny 3 m. Zmagania wygrała Signe Stahl ze Szwecji.

Dzień wcześniej, Piwowarska spróbowała swoich sił w skokach synchronicznych z trampoliny 3 m, zajmując wraz z Alexandrą Jiampietro ósme miejsce. Złoto zdobyły Niemki, pokonując Włoszki i Brytyjki. Obie Polki sprawdziły się jeszcze na trampolinie 1 m. Blisko awansu do najlepszej dwunastki była Piwowarska, która uplasowała się na 14. pozycji. Cztery lokaty niżej rywalizację zakończyła Jiampietro.

Nataniel Dynak awansował do finału skoków z trampoliny 3 m w niecodziennych okolicznościach. Zajmował 13. miejsce, ale awansował dzięki wycofaniu się innego zawodnika. Piotr Sadowski z warszawskiego Pałacu Młodzieży zajął 21. miejsce w eliminacjach tej konkurencji.

Z kolei Ada Siborenko zakończyła rywalizację na 14. miejscu w skokach z wieży w kategorii B (14-15 lat), uzyskując 228,55 punktów. Do finału zabrakło jej niespełna 16 punktów. Zwyciężyła Skye Fisher-Eames z Wielkiej Brytanii.

Areną zmagań mistrzostw była rzeszowska pływalnia przy ul. Matuszczaka. Zawodnicy i trenerzy z całej Europy byli zachwyceni obiektem, gdzie na co dzień trenują najlepsi polscy zawodnicy, tacy jak Aleksandra Błażowska, Kacper Lesiak, Andrzej Rzeszutek i przygotowujący się do igrzysk Robert Łukaszewicz.

W trakcie siedmiu dni rywalizacji w mistrzostwach Europy juniorów zaprezentowało się łącznie ponad 140 zawodników z 25 krajów. W tym gronie była sześcioosobowa reprezentacja Polski.

Kolejne zawody tej rangi odbędą się w przyszłym roku w dniach 23-29 czerwca. Gospodarza imprezy europejska federacja (European Aquatics) ma ogłosić w najbliższym czasie.