Mamy to! Pływak długodystansowy jedzie do Paryża!

Piotr Woźniak

Piotr Woźniak zajął 14. miejsce w wyścigu na 5 km na otwartych wodach podczas pływackich mistrzostw świata w Doha. Dobre występy w stolicy Kataru poskutkowały kwalifikacją olimpijską dla młodego pływaka!

18-letni zawodnik Kormorana Olsztyn zaliczył jeszcze lepszy występ niż na dwukrotnie dłuższym dystansie, gdzie był 20. Środowe zmagania na światowym czempionacie zakończył na 14. pozycji, tracąc do zwycięzcy Francuza Logana Fontaine zaledwie 27 sekund. Drugi z Polaków - Bartosz Kapała, dopłynął do mety na 36. miejscu.

Dobre starty Woźniaka nie umknęły uwadze Światowej Federacji Pływackiej (World Aquatics), która oficjalnie ogłosiła pełną listę krajów, które zdobyły przepustkę na najważniejsze zawody czterolecia. W tym gronie znalazła się również Polska!

- Właśnie otrzymaliśmy oficjalną informację. Piotr Woźniak uzyskał kwalifikację olimpijską w wodach otwartych na 10 km. Cieszę się, że nasza walka i interpretacja w ostatnich godzinach ma pozytywny koniec – komentowała na gorąco, tuż po ogłoszeniu decyzji prezes Polskiego Związku Pływackiego, Otylia Jędrzejczak.

Dzięki przyznanej nominacji nasz kraj będzie miał na igrzyskach trzeciego w historii przedstawiciela w pływaniu długodystansowym, ale pierwszego w wyścigu mężczyzn. Do tej pory nasz kraj reprezentowały Natalia Charlos w 2012 roku (15. w Londynie) oraz Joanna Zachoszcz cztery lata później (22. w Rio de Janeiro).

Mistrzostwa świata w sportach wodnych zakończą się 18 lutego. Równolegle do pływaków długodystansowych w stolicy Kataru rywalizują m. in. polscy skoczkowie do wody, natomiast od 11 lutego do akcji wkroczą pływacy, którzy powalczą o medale na 50-metrowym basenie.

 

Zdjęcie: Polswim.pl

Artykuły powiązane