Lesiak i Rzeszutek tuż za punktowanym miejscem

Lesiak i Rzeszutek tuż za punktowanym miejscem

Kacper Lesiak i Andrzej Rzeszutek zajęli 7. miejsce w skokach synchronicznych z trampoliny 3-metrowej podczas trwających mistrzostw świata w sportach wodnych w Doha.  Do miejsca punktowanego, gwarantującego olimpijską kwalifikację, zabrakło im zaledwie 1.09 pkt.!

Rywalizacja w Doha przybrała nieoczekiwany obrót. Polscy nie byli wymieniani w gronie faworytów, a mimo to na dwie kolejki przed końcem zajmowali doskonałe 4. miejsce! Niestety po kolejnych skokach spadli dwie lokaty niżej, a rzutem na taśmę - o 1.08 pkt  - wyprzedzili ich Ukraińcy, zapewniając sobie olimpijską przepustkę. Na otarcie łez Lesiakowi i Rzeszutkowi pozostaje wyrównanie najlepszego osiągnięcia Polaków na światowym czempionacie w tej konkurencji sprzed roku (Fukuoka, duet Filip Jachim/Robert Łukaszewicz).

Tytuł mistrzów świata obronili Chińczycy, Daoyi Long i Zongyuan Wang. Reprezentanci Państwa Środka zdominowali rywalizację. Okazali się jedynymi, którzy otrzymali od sędziów powyżej 400 punktów (442.41 pkt). Ze srebra cieszyli się Włosi: Lorenzo Marsaglia i Giovanni Tocci, a na najniższym podium stanęli Hiszpanie: Adrian Abadia i Nicolas, którzy wywalczyli dla swojego kraju pierwszy historyczny medal podczas czempionatu globu w skokach do wody. Oprócz wspomnianych wyżej nacji, kwalifikację olimpijską w Katarze zapewnili sobie również Meksykanie.

Kolejny start naszych skoczków zaplanowany jest na wtorek, gdzie odbędą się eliminacje skoków z trampoliny 3 m, w których ponownie zaprezentują się Lesiak i Rzeszutek. Polacy staną więc przed jeszcze jedną szansą na zdobycie olimpijskiej przepustki. Trzymamy mocno kciuki!

Mistrzostwa świata w sportach wodnych potrwają do 18 lutego. Naszych przedstawicieli na czempionacie globu w Dosze zobaczymy jeszcze w pływaniu i pływaniu długodystansowym.

 

Fot. Polswim.pl

Artykuły powiązane