5. miejsce naszej drużyny na początek juniorskich mistrzostw Europy w skokach do wody

skoki do wody

W Rzeszowie trwają juniorskie mistrzostwa Starego Kontynentu w skokach do wody. W zawodach startuje sześcioosoba kadra Polski. Na inaugurację rozegrano konkurs drużynowy, w którym biało-czerwoni zostali sklasyfikowani na 5. pozycji. Na najwyższym stopniu podium stanęli Niemcy.

Impreza tej rangi odbywa się w Polsce po raz drugi Wcześniej, w 2013 roku, najlepsi młodzi zawodnicy na Starym Kontynencie rywalizowali w Poznaniu.

W poniedziałkowe popołudnie w konkursie drużynowym nasz kraj reprezentowali Alexandra Jiampietro, Natalia Piwowarska, Ada Siborenko i Maciej Bujak. Rywalizacja zaczęła się dla Polaków znakomicie. Po skokach Piwowarskiej i Bujaka z trampoliny 3 m biało-czerwoni znajdowali się na 3. pozycji. W następnych kolejkach nie zdołali jednak utrzymać medalowej lokaty. Ostatecznie zostali sklasyfikowani na bardzo dobrym 5. miejscu z notą 268.10 pkt.

– Przed pierwszym skokiem było ciężko. Zawsze jest stresujący i najtrudniejszy. Później idzie coraz lepiej i nie było źle. Jestem jedyna w kategorii B, ale już ostatni rok. Za kilka miesięcy będę w kategorii z pozostałymi kadrowiczami – mówiła najmłodsza w reprezentacji Polski Ada Siborenko.

 - Startuję jeszcze z trampoliny 1 m, 3 m oraz z wieży. Mam nadzieję, że dojdę do finału. Najbardziej zależy mi na wieży i na trampolinie 1 m – zapowiadała zawodniczka z rocznika 2009, która debiutuje na tak dużej międzynarodowej imprezie. - Cała rodzina i grono znajomych może tu być i kibicować. Nie wszyscy jeżdżą na zagraniczne zawody, a tutaj większość osób jest. Znamy też cały basen i wiemy, z których trampolin skakać.

Złote medale zgarnęli Niemcy, którzy po świetnym skoku synchronicznym z wieży w ostatniej kolejce wyprzedzili bardzo dobrze spisujących się przez cały konkurs Ukraińców. Na najniższym stopniu podium stanęli Brytyjczycy.

We wtorek do rywalizacji ponownie przystąpi Siborenko. Zawodniczka warszawskiego Pałacu Młodzieży zaprezentuje się na trampolinie 3 m.

Zmagania w Rzeszowie potrwają do 14 lipca. Sesje eliminacyjne będą się rozpoczynać o 10:00, a finałowe o 16:00. Medale zostaną rozdane łącznie w szesnastu konkurencjach.

 

Zdjęcie: Polski Związek Pływacki


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane