Wyborny debiut Gładysza! Polak blisko zwycięstwa w hiszpańskiej Formule 4

Maciej Gładysz

16-letni Maciej Gładysz nie mógł sobie wymarzyć lepszego debiutu w wymagających, międzynarodowych mistrzostwach Hiszpanii Formuły 4. Na torze Jarama nastolatek ukończył drugi wyścig na drugim miejscu!

W miniony weekend na torze Jarama odbyły się wyścigi w ramach pierwszej z siedmiu rund hiszpańskiej Formuły 4. Na starcie pojawiło się aż 35 młodych zawodników i zawodniczek z całego świata.

W pierwszej sesji kwalifikacyjnej Maciej Gładysz wywalczył odpowiednio szóste pole startowe do pierwszego i trzeciego do drugiego wyścigu weekendu, następnie kończąc je odpowiednio na piątej i drugiej pozycji.

W ten sposób tarnowianin już w pierwszym weekendzie w nowej serii wywalczył swoje pierwsze podium.

Druga sesja kwalifikacyjna, która decydowała o losach pozycji startowych do trzeciego i ostatniego wyścigu, nie poszła niestety po myśli kierowcy holenderskiej ekipy MP Motorsport.

Przebita opona oznaczała 19. pole startowe mimo straty zaledwie 0,6 sekundy do zdobywcy pole position.

Mimo ogromnego zamieszania i aż trzech wyjazdów na tor samochodu bezpieczeństwa Gładysz był w stanie przebić się podczas ostatniego wyścigu na 13. miejsce.

Dzięki szybkiej i bezbłędnej jeździe 16-latek zajmuje wysokie, 4. miejsce w klasyfikacji generalnej, a także 3. pozycję w klasyfikacji debiutantów, w której wyścigi w Jaramie kończył odpowiednio na 4., 2. i 10. pozycji.

Druga z siedmiu rund mistrzostw Hiszpanii Formuły 4 odbędzie się w drugi weekend czerwca w portugalskim Portimao.

 

Zdjęcie: fanpage Macieja Gładysza w serwisie Facebook.com (z Dutch Photo Agency)


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane