Polscy żużlowcy w finale drużynowych mistrzostw świata

żużel

Wygraną Szwecji zakończył się pierwszy półfinał Speedway of Nations. Drugie miejsce zajęła Polska, a trzecie premiowane awansem Niemcy. Groźnie wyglądający upadek zaliczył Bartosz Zmarzlik.

Polscy żużlowcy awansowali do finału Speedway of Nations, czyli drużynowych mistrzostw świata. Biało-Czerwoni z dorobkiem 37 punktów zajęli drugie miejsce w turnieju półfinałowym w Manchesterze. Wygrała Szwecja, która była lepsza o jeden punkt.

W polskiej ekipie 18 punktów wywalczył Dominik Kubera (w pięciu startach), a Bartosz Zmarzlik 11 w trzech występach. Nasz lider ucierpiał w kolizji z Ukraińcem Marko Lewiszynem, ale w mediach społecznościowych poinformował, że z jego zdrowiem jest wszystko w porządku.

„Zajmujemy dzisiaj 2️. miejsce i awansujemy do Finału Speedway of Nations, który odbędzie się już w najbliższą sobotę w Manchesterze. Nie martwcie się, ze mną wszystko ok. Szykujemy się na walkę w weekend” – napisał na Twitterze czterokrotny mistrz świata.

Ponadto 8 punktów dla Polski wywalczył Maciej Janowski. Z kolei dla Szwecji aż 21 punktów zdobył Fredrik Lindgren.

Punktacja w wyścigach Speedway of Nations różni się od tej w meczach ligowych. Zwycięzca zdobywa 4 punkty, a za kolejne lokaty otrzymuje się odpowiednio – 3, 2 i 0 punktów.

Trzecie miejsce premiowane awansem do finału zajęli Niemcy. Dziś drugi półfinał z udziałem: Australii, Czech, Danii, Łotwy, Norwegii, Słowenii i USA. Murowanymi faworytami do awansu są Australijczycy i Duńczycy. W finale na rywali czekają już gospodarze, Brytyjczycy.

Rywalizacja o medale odbędzie się w sobotę (13.07).