Gładysz powalczy o medal na 3. Igrzyskach Sportów Motorowych FIA Motorsport Games

Maciej Gładysz

Polscy kibice już wkrótce mogą doczekać się sukcesów rodzimego kierowcy na miarę Roberta Kubicy. W październiku w hiszpańskiej Walencji odbędzie się trzecia edycja Igrzysk Sportów Motorowych FIA Motorsport Games, podczas których zaledwie 15-letni Maciej Gładysz będzie rywalizował w wyścigach Formuły 4.

Gładysz pokonuje naturalną drogę kariery w sportach motorowych. Po dekadzie sukcesów w międzynarodowym kartingu, w trakcie której wielokrotnie zwyciężał w zawodach ogólnopolskich (Rok Cup Poland oraz Rotax Max Challenge Poland) czy międzynarodowych, ścigając się jako podopieczny Akademii ORLEN i członek polskiej Kadry Narodowej, tarnowianin w widowiskowym stylu przesiadł się w tym roku do bolidu F4 w barwach utytułowanej ekipy MP Motorsport. Zimą 15-latek wywalczył tytuł drugiego wicemistrza cyklu Formula Winter Series, wygrywając - w bardzo licznej stawce -  klasyfikacji debiutantów. W maju młody Polak rozpocznie z kolei rywalizację w międzynarodowych mistrzostwach Hiszpanii Formuły 4.

Na początku kwietnia Polski Związek Motorowy wyróżnił Macieja powołaniem do Reprezentacji Polski, która weźmie udział w trzeciej edycji FIA Motorsport Games, czyli motoryzacyjnego odpowiednika Igrzysk Olimpijskich. Kapitanem, liczącej 14 nazwisk polskiej kadry, będzie startujący w drifcie Jakub Przygoński, z kolei Gładysz będzie jedynym Polakiem rywalizującym w wyścigach Formuły 4.

Zawody odbędą się w ostatni weekend października na torze imienia Ricardo Tormo w Walencji, na którym w marcu Gładysz stał na podium cyklu Formula Winter Series.

- Jestem bardzo dumny i wdzięczny za powołanie do Reprezentacji Polski na tak wyjątkowe zawody – powiedział Maciej Gładysz. – Podczas każdego mojego startu reprezentuję nie tylko swój zespół i moich sponsorów, ale też przede wszystkim Polskę, dlatego start w Igrzyskach Sportów Motorowych to dla mnie wielki zaszczyt. Nie mogę doczekać się rywalizacji w Walencji wraz z całą reprezentacją i startu z orłem na piersi. Zrobię wszystko, aby jak najlepiej zaprezentować biało-czerwone barwy i dać polskim kibicom jak najwięcej radości, ale zanim do tego dojdzie czeka mnie długi i intensywny sezon w mistrzostwach Hiszpanii, którego także nie mogę się doczekać.

Maciej od dziecka był skazany na sukces w sportach motorowych. Jego dziadek Janusz rywalizował w rajdach samochodowych, a tata Adam to pięciokrotny mistrz i sześciokrotny wicemistrz Polski w wyścigach.

 

 

Zdjęcie: Maciej Gładysz (oficjalna strona internetowa) 


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane