Snowboardowy Puchar Świata rusza na Jaworzynie Krynickiej

Puchar Świata rusza na Jaworzynie Krynickiej

Historia tworzy się na naszych oczach! Przed nami snowboardowy Puchar Świata na Jaworzynie Krynickiej. W piątek, w Pijalni Głównej 16 zawodniczek i 16 zawodników poznało kolejność w jakiej wystartują podczas sobotniej. 

Już w najbliższą sobotę i niedzielę będziemy świadkami historycznego wydarzenia! W ośrodku sportowo-turystycznym Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej startuje Puchar Świata FIS w snowboardzie alpejskim. Dwudniowe zmagania pucharowe w sercu Beskidu Sądeckiego poprzedziły treningi zawodników oraz oficjalne i uroczyste losowanie numerów, które odbyło się w piątkowe popołudnie w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju.

- Najlepsi snowboardziści będą rywalizować ze sobą na Jaworzynie Krynickiej. Jesteśmy bardzo zbudowani tym, że możemy się spotkać w miejscu symbolicznym dla Krynicy-Zdroju, czyli w Pijalni Głównej. Formuła losowania numerów startowych jest otwarta, chcieliśmy aby wszyscy mogli wziąć udział w tym wydarzeniu i spotkać się z zawodnikami. Krynica-Zdrój jest dumna, że może gościć te wspaniałe zawody. Cieszymy się i zapraszamy wszystkich turystów i mieszkańców na stok Jaworzyny Krynickiej - powiedział Piotr Ryba, Burmistrz Krynicy-Zdroju.

- Jest nam niezmiernie miło, że możemy gościć tak wspaniałych zawodników w naszym ośrodku narciarskim na Jaworzynie Krynickiej. Dezycja FIS o przyznaniu nam organizacji jest ogromnym wyróżnieniem i robimy wszystko, by zawody odbyły się w dobrym klimacie tak, aby każdy je miło wspominał. Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie nasza współpraca z PZN, która trwa już ponad cztery lata w ramach programu PolSKI Mistrz. Jest to kolejny etap i mam nadzieję, że nie ostatnie słowo we wspólnej działalności, by nasi sportowcy mogli jak najwięcej trenować i osiągać jak najlepsze rezultaty  - mówił Daniel Pitrus, prezes zarządu Grupy PKL.

W losowaniu wzięło udział 16 zawodniczek i 16 zawodników, którzy zgromadzili do tej pory najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Z punktu widzenia zawodników jest to bardzo ważne, ponieważ im niższy numer, tym lepsza trasa. Dzięki temu zawodnicy startujący jako pierwsi, mogą wykorzystać w zupełności warunki panujące na trasie i zawalczyć o jak najlepszy czas.

Losowania numerów startowych zawsze odbywają się w formie ciekawych, a nawet żartobliwych rywalizacji. W Krynicy-Zdroju zawodnicy mieli za zadanie ściągnąć za pomocą szarfy butelkę Kryniczanki, na której pod zdrapką znajdował się numer odpowiadający pijałce. Z kolei w pijałkach znajdowały się właściwe numery startowe.

"Jedynkę" wylosowali Niemka Cheyenne Loch oraz Słoweniec Tim Mastnak. Nasz mistrz świata, Oskar Kwiatkowski także miał szczęście i w „krynickiej pijałce” wylosował nr 3.

Transmisję na żywo w sobotę i niedzielę od godz. 13:00 będzie można zobaczyć na kanale Eurosport 1 oraz w serwisie Eurosport Extra Player.

Puchar Świata w snowboardzie na Jaworzynie Krynickiej – czas start!

24.02.2024, sobota

  • 9:00 – 11:00 Kwalifikacje: slalom gigant równoległy
  • 13:00 – 14:20 Finały: slalom gigant równoległy

25.02.2024, niedziela

  • 9:00 – 11:00 Kwalifikacje: slalom gigant równoległy
  • 13:00 – 14:20 Finały: slalom gigant równoległy

 

Artykuły powiązane