Puchar Świata w snowboardzie alpejskim na Jaworzynie Krynickiej!

Puchar Świata w snowboardzie alpejskim

To już pewne! Pod koniec lutego do Polski zjadą się najlepsi snowboardziści, aby powalczyć o punkty w Pucharze Świata. Polski Związek Narciarski oficjalnie potwierdził organizację zawodów na Jaworzynie Krynickiej.

Zlokalizowana w południowo wschodniej części Małopolski w Beskidzie Sądeckim tuż przy Krynicy Zdrój – Jaworzyna Krynicka będzie gospodarzem historycznej rywalizacji na polskiej ziemi. Po raz pierwszy nad Wisłą odbędzie się rywalizacja Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim. Współzawodnictwo przebiegać będzie na trasie 2a, liczącej 900 metrów. Ośrodek narciarsko-snowboardowy Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka należący do Grupy PKL liczy łącznie niemal 15 kilometrów tras.

Polska w zeszłym sezonie z sukcesem zorganizowała Puchar Europy w Suchem. Powierzenie nam organizacji Pucharu Świata to również pokłosie znakomitych wyników „Biało-Czerwonych”. W 2023 roku 28-letni Oskar Kwiatkowski (AZS Zakopane) sięgnął po złoty medal Mistrzostw Świata w gruzińskim Bakuriani. Na tej samej imprezie o sześć lat starsza zawodniczka KS F2Dawidek Team.pl – Aleksandra Król stanęła na najniższym stopniu podium. Warto dodać, że wygrała ona też wspomnianą już polską edycję Pucharu Europy.

W tym sezonie Kwiatkowski w rywalizacji snowboardowego Pucharu Świata w konkurencji PGS (gigant równoległy), w której zresztą odbędzie się również polska odsłona zmagań o kryształową kulę, był czternasty. W poprzednim dwukrotnie triumfował najpierw w szwajcarskim Scuol, a później w kanadyjskim Blue Mountain. W Kanadzie Polak był także trzeci.

Puchar Świata w snowboardzie alpejskim na Jaworzynie Krynickiej odbędzie się w weekend 24-25 lutego. Jednak już w czwartek odbędą się pierwsze treningi, a w piątek publiczne losowanie numerów startowych. Właściwą rywalizację poprzedzą kwalifikacje w sobotni poranek. Co istotne, wstęp na zawody dla kibiców będzie bezpłatny. Zaproszenia będą dystrybuowane przez organizatorów w Krynicy-Zdroju (również przy wejściu). W strefie mety dostępne będzie dla kibiców 900 miejsc siedzących i stojących na każdy dzień wydarzenia. Relacja z zawodów będzie dostępna na kanałach Eurosport oraz w Player.pl.

Artykuły powiązane