Już za tydzień Puchar Świata FIS w snowboardzie alpejskim na Jaworzynie Krynickiej!

Już za tydzień Puchar Świata FIS w snowboardzie alpejskim

W ośrodku zimowym Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej odbędzie się Puchar Świata FIS w snowboardzie alpejskim. To będą historyczne zawody, podczas których nie zabraknie emocji na najwyższym poziomie! Już 24 i 25 lutego po raz pierwszy w Polsce najlepsi snowboardziści zmierzą się w pucharowej rywalizacji.

- Na te dni czekamy od maja, kiedy Międzynarodowa Federacja Narciarska i Snowboardowa (FIS) podjęła decyzję, by zorganizować Puchar Świata w snowboardzie w Polsce i to właśnie na Jaworzynie Krynickiej. To dla nas ogromne wyróżnienie, że ośrodek Grupy PKL w Krynicy-Zdroju stanie się centrum światowego sportu. Ośrodek na Jaworzynie Krynickiej jest wyjątkowym miejscem, gdzie każdy znajdzie odpowiednie dla siebie trasy narciarskie. Również tę dedykowaną do rozegrania Pucharu Świata FIS w snowboardzie alpejskim. Bardzo cieszymy się, że to już lada chwila i będziemy wszyscy świadkami tego historycznego wydarzenia, które jestem przekonany, że dostarczy nam niesamowitych emocji. Do zobaczenia na Jaworzynie!  – mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.  

Zawody w ramach FIS Snowboard World Cup Krynica 2024 odbędą się 24 i 25 lutego w ośrodku sportów zimowych Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej. W rywalizacji wezmą udział zawodniczki i zawodnicy z 16 krajów z całego świata, w tym również nasi reprezentanci. Podczas zawodów będziemy mogli podziwiać między innymi mistrza świata Oskara Kwiatkowskiego, Marysię Bukowską-Chyc, Olimpię Kwiatkowską czy Michała Nowaczyka.

- Jest to historyczne wydarzenie i święto kibiców sportów zimowych. To pierwsze w Polsce zawody w ramach Pucharu Świata w snowboardzie, dlatego zależy nam, by wszyscy entuzjaści tego wydarzenia mogli znaleźć się w jego centrum. Chętni wciąż mogą odebrać bezpłatne wejściówki. Zachęcamy do wspólnego kibicowania na Jaworzynie  – mówi Adam Małysz, prezes PZN. 

To będzie niepowtarzalne widowisko. Zawodnicy w Krynicy pojawią się już w środę 21 lutego, przez kolejne dwa dni zaplanowane zostały treningi. 23 lutego o godz. 18:30 w Pijalni Głównej na krynickim deptaku odbędzie się również uroczyste i oficjalne losowanie numerów startowych. Podczas losowania będzie można spotkać się z zawodnikami, wymienić kilka słów, zdobyć autografy czy zrobić pamiątkowe zdjęcia. Ale prawdziwe emocje czekać będą na wszystkich w sobotę (24 lutego) oraz w niedzielę (25 lutego). Przez dwa dni zawodnicy będą rywalizować ze sobą w slalomie gigancie równoległym na trasie 2A na Jaworzynie Krynickiej.

To nie przypadek, że zawody Pucharu Świata zostaną rozegrane w Polsce i to właśnie na Jaworzynie Krynickiej. Na decyzję FIS złożyło się klika kluczowych faktów, zarówno sukcesy naszych sportowców na arenie międzynarodowej – Mistrzostwo Świata Oskara Kwiatkowskiego oraz brązowy medal Oli Król, starania PZN oraz wymagane warunki techniczne, jakie spełnia ośrodek narciarsko-snowboardowy Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka należący do Grupy PKL.

Ośrodek na Jaworzynie Krynickiej należący do Grupy PKL to miejsce, które wśród miłośników sportów zimowych cieszy się sporą popularnością. Jest to jedna z największych stacji narciarskich zlokalizowanych w południowo-wschodniej części Małopolski.

Krynicki ośrodek już od kilku sezonów może pochwalić się trasą FIS nr 5, która jest miejscem zarówno treningowym, jak i areną zmagań zawodów sportowych odbywających się w ramach programu PolSKI Mistrz, którego inicjatorami są PKL i PFR wraz z PZN. Sporą zaletą tego ośrodka jest różnorodność tras oraz malownicze widoki, które czekają tutaj na miłośników narciarstwa i snowboardu. Krynicki ośrodek sportów zimowych Grupy PKL kusi jednak nie tylko pięknymi i rozległymi panoramami na Beskid Sądecki, Góry Leluchowskie czy Tatry Wschodnie, ale przede wszystkim aż 12 trasami o łącznej długości niemal 14 km.

Artykuły powiązane