Znamy Młodzieżowych Mistrzów Polski w saneczkarstwie

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w saneczkarstwie

W ubiegły weekend w Starym Smokowcu na Słowacji odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski na torze sztucznie lodzonym. W zawodach wzięli udział czołowi zawodnicy i zawodniczki  naszego kraju.

W konkurencji jedynek kobiet złoty medal zdobyła Anna Bryk z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra. Drugie miejsce zajęła Nikola Domowicz z UKS Nowiny Wielkie, a trzecie padło łupem jej klubowej koleżanki Dominiki Piwkowskej. W rywalizacji panów dwa pierwsze pozycje przypadły zawodnikom z Jeleniej Góry odpowiednio  Jędrzejowi Poniatowskiemu oraz Jakubowi Karasiowi.  Brązowy medal wywalczył Łukasz Maćkała z UKS Nowiny Wielkie.

W dwójkach mix triumfowali Jędrzej Poniatowski i Patrycja Karaś  z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, a na drugim stopniu stanęli Jakub Karaś i Wojciech Król z tego samego klubu co mistrzowie. Na trzecim miejscu sklasyfikowane zostały Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska z UKS Nowiny Wielkie.

W rywalizacji drużyn złoty medal zdobyli zawodnicy i zawodniczki MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra w składzie: Jędrzej Poniatowski, Anna Bryk, Jakub Karaś i Wojciech Król. Srebrny medal UKS Nowiny Wielkie: Łukasz Maćkała, Agata Miciak, Nikola Domowicz, Dominika Piwkowska. Zaś brązowy medal przypadł klubowi UKS Tajfun Nowy Sącz w składzie: Marek Samek, Maja Pawłowska, Marcin Kiełbasa, Jakub Wójs.

Jędrzej Poniatowski z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra trzy razy stawał na najwyższym podium zdobywając trzy złote medale. Bardzo emocjonująca była rywalizacja w klasyfikacjach klubowej i wojewódzkiej. Ostatecznie z trzech pierwszych miejsc UKS Nowiny Wielkie zdobył 153 punkty, MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra 149,25, UKS Tajfun Nowy Sącz 46,50 . W klasyfikacji wojewódzkiej: lubuskie zgromadziło 153 punkty, dolnośląskie 152, a małopolskie 47.