Najlepsi wśród „bezdomnych”

Najlepsi wśród „bezdomnych”

Za nami 52. Mistrzostwa Świata w saneczkarstwie lodowym. Impreza odbyła się na niemieckim sztucznie mrożonym torze w Altenbergu.

Drużyna w składzie” Klaudia Domaradzka, Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski, Mateusz Sochowicz, Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska zajęła siódme miejsce. Do szóstej renomowanej Austrii zabrakło zaledwie 111 tysięcznych sekundy. Po słabszym ślizgu Klaudii Domaradzkiej, silne ogniwa drużyny Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski, a potem Mateusz Sochowicz wyprowadzili polską sztafetę na szóste miejsce. W strefie startu mieli trzecie czasy. Dwójka kobieca Nikola Domowicz, Dominika Piwkowska zakończyły ostatecznie rywalizację tuż przed metą na siódmym miejscu.

Polska sztafeta była znowu najlepsza podczas Mistrzostw Świata, a przede wszystkim podczas ostatnich trzech Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014, 2018, 2022 z krajów, które nie posiadają torów sztucznie mrożonych. Mateusz Sochowicz zajął 13. miejsce. Do dwunastego zabrakło mu tylko 58 tysięcznych sekundy. Do dziesiątego miejsca 341 tysięcznych. To najlepsze miejsce w jego karierze sportowej. Uśmiech pojawiał się na twarzy, tym bardziej, że kilku jego znaczących rywali miało problem z pokonaniem toru. O Polaku było głośno podczas Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku. Reprezentant biało-czerwonych tuż przed swoją próbą odkrył, że zgubił maskę chroniącą twarz. Mimo wszystko zdecydował się pokonać tor.

Dwójka Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski ambitnie walczyli o pierwszą dziesiątkę. Zabrakło do niej 6 tysięcznych sekundy. Do ósmego miejsca 402 tysięczne. Po pierwszym ślizgu zajmowali 10. pozycję. Byli najlepsi wśród zawodników z krajów, które nie posiadają torów. Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska w konkurencji dwójek kobiecych zajęły 11. miejsce.

Mistrzostwa Świata w Altenbergu były imprezą docelową w sezonie 2023/24 dla polskich zawodniczek i zawodników trenowanych przez Marka Skowrońskiego.

Artykuły powiązane