Kamil Bobryk został selekcjonerem reprezentacji Polski seniorów Rugby XV

rugby

50-krotny reprezentant Polski, wychowanek Pogoni Siedlce, Kamil Bobryk został wybrany 21 trenerem reprezentacji Polski seniorów Rugby XV.

Bobryk pochodzi z Siedlec, tam też zaczynał swoją przygodę z rugby. W biało-niebieskich barwach zdobył brązowy medal mistrzostw Polski 7 seniorów (2001) oraz srebrny medal mistrzostw Polski juniorów (2002). Z Pogoni został wypożyczony do AZS-AWF Warszawa. Za swoją postawę w ciągu całego roku 2004, Bobryk trafił do piętnastki gwiazd polskiej ligi, wytypowanej przez portal rugby.info.pl. Największe swoje sukcesy święcił z Budowlanymi Łódź zdobywające medale mistrzostw Polski, a także na boiskach francuskich. W reprezentacji Polski seniorów rozegrał 50 oficjalnych meczów międzypaństwowych, zdobył 20 punktów, występował na pozycjach młynarza i filara.

Teraz to jako trener ma poprowadzić Biało-Czerwonych do zwycięstw. To jego drugie podejście do polskiej kadry w roli szkoleniowca. Wcześniej próbował w 2021 roku, ale wówczas zarząd Polskiego Związku Rugby postawił na Christophera Hitta. Na trenera zgłoszono aż 46 ofert, w opinii komisji ta Bobryka okazała się najlepsza. Kadrę poprowadzi razem Tomaszem Stępniem, innym znakomitym zawodnikiem, jednym z najskuteczniejszych w polskiej lidze, rugbysta roku 2010 w Polsce.

 

Zdjęcie: screen YouTube


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane