Dziewiąte miejsce Polaków w turnieju Rugby Europe Trophy

Rugby Europe Trophy

Reprezentacja Polski w Rugby 7 mężczyzn zajęła dziewiąte miejsce w rozgrywanym w Zagrzebiu turnieju Rugby Europe Trophy.

W pierwszym dniu turnieju Biało-Czerwoni zagrali z Węgrami i Czechami. Tych pierwszy pokonaliśmy 24:7. Tych drugich musieli uznać wyższość, przegrywając 7:33.

– To był niestety jedyny mecz w ten weekend, w którym zagraliśmy dobrze zarówno w ataku, jak i w obronie – tłumaczył mecz z Węgrami na oficjalniej stronie związku, Chris Davies, selekcjoner reprezentacji Polski.  – Potrafiliśmy się bronić przez długie okresy, czasami trwające niemal 2 minuty. Niestety w całym turnieju zawiodła nas obrona jeden na jeden, w której mieliśmy zaledwie 50 procent skuteczności. Żeby grać na najwyższym poziomie w rugby 7, trzeba zdecydowanie poprawić ten parametr.

W ostatnim grupowym spotkaniu niespodziewanie Turcja wygrała z Polską 28:24.

– Ten mecz miał kluczowe znaczenie i ponownie indywidualne błędy oraz brak dyscypliny w przegrupowaniach okazały się bardzo kosztowne. Turcy świetnie rozgrywali swoje ataki i dobrze radzili sobie w kontakcie. To jest obszar, na który na pewno musimy zwrócić uwagę, by zrobić krok do przodu – komentował po spotkaniu walijski szkoleniowiec Polaków.

Ostatecznie Polacy w grupie zajęli 4. miejsce, co oznaczało walkę o końcową pozycję 9-12. Najpierw Biało-Czerwoni pokonali drużynę Monako 24:19, a w meczu o dziewiąte miejsce uporali się z Izraelem 10:5.

Tym samym „Biało-Czerwoni” zakończyli zmagania w Rugby Europe Trophy na 9. miejscu.

 

Zdjęcie: screen YouTube


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane