Droga na igrzyska polskich rugbystek wiedzie przez Monako

rugby

World Rugby opublikowała oficjalny harmonogram meczów turnieju repasażowego World Rugby Sevens. Rozgrywany w Monako turniej będzie ostatnią kwalifikacją olimpijską i tym samym szansą na udział w imprezie dla polskich rugbystek.

Stade Louis II w Monako, na którym odbywały się ostatnie wydarzenia kwalifikacyjne przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio w 2016 r. i Tokio w 2020 r., ponownie stanie się sceną, na której zostaną rozstrzygnięte finały kwalifikacji mężczyzn i kobiet do Paryża 2024. Turniej odbędzie się w dniach 21–23 czerwca 2024

W rywalizacji weźmie udział 12 drużyn męskich i 12 kobiecych, w tym kadra Biało-Czerwonych. Tylko zwycięzcy zmagań zapewnią sobie bilety do Paryża.

W rozgrywkach kobiet Polska rozpocznie turniej przeciwko Czechom w piątek 21 czerwca br. o godzinie 13:00 czasu lokalnego, a mecze w grupie mężczyzn Hongkong zmierzą się z Papuą Nową Gwineą o godzinie 14:00: Obydwa finały odbędą się w niedzielę 23 czerwca br., która jest także Dniem Olimpijskim, podczas którego obchodzony jest światowy ruch olimpijski i kompletowany będzie skład olimpijski siódemek rugby.

Polki w grupie oprócz z zawodniczkami z Republiki Czeskiej, zmierzą się jeszcze z Chinkami i Meksykankami.

 

Zdjęcie: screen YouTube


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane