World Rugby opublikowała oficjalny harmonogram meczów turnieju repasażowego World Rugby Sevens. Rozgrywany w Monako turniej będzie ostatnią kwalifikacją olimpijską i tym samym szansą na udział w imprezie dla polskich rugbystek.
Stade Louis II w Monako, na którym odbywały się ostatnie wydarzenia kwalifikacyjne przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio w 2016 r. i Tokio w 2020 r., ponownie stanie się sceną, na której zostaną rozstrzygnięte finały kwalifikacji mężczyzn i kobiet do Paryża 2024. Turniej odbędzie się w dniach 21–23 czerwca 2024
W rywalizacji weźmie udział 12 drużyn męskich i 12 kobiecych, w tym kadra Biało-Czerwonych. Tylko zwycięzcy zmagań zapewnią sobie bilety do Paryża.
W rozgrywkach kobiet Polska rozpocznie turniej przeciwko Czechom w piątek 21 czerwca br. o godzinie 13:00 czasu lokalnego, a mecze w grupie mężczyzn Hongkong zmierzą się z Papuą Nową Gwineą o godzinie 14:00: Obydwa finały odbędą się w niedzielę 23 czerwca br., która jest także Dniem Olimpijskim, podczas którego obchodzony jest światowy ruch olimpijski i kompletowany będzie skład olimpijski siódemek rugby.
Polki w grupie oprócz z zawodniczkami z Republiki Czeskiej, zmierzą się jeszcze z Chinkami i Meksykankami.
Zdjęcie: screen YouTube
Lekkoatletyka Sporty wodne Żeglarstwo Wioślarstwo Kajakarstwo Tenis Tenis stołowy Snowboard Łyżwiarstwo Boks Narciarstwo Biathlon Hokej Saneczkarstwo Zapasy Judo Podnoszenie ciężarów Szermierka Koszykówka Badminton Piłka siatkowa Piłka ręczna Gimnastyka Jeździectwo Strzelectwo Łucznictwo Kolarstwo Amp Futbol Rugby Sport motorowy Wspinaczka Pięciobój nowoczesny Korfball Inne