Bez powodzenia występ Polek w Urugwaju

rugby

Reprezentacja Polski w rugby w drugim dniu turnieju kwalifikacyjnego do HSBC SVNS World Series rozgrywanego w Urugwaju uległa najpierw Chinkom, a następnie w ćwierćfinale Argentynie i w niedzielę zagra o piąte miejsce w turnieju.

Ostatni turniej z cyklu World Rugby HSBC Sevens Challenger odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie. Polki muszą wówczas zaliczyć bardzo udany występ i liczyć na potknięcia bezpośrednich rywalek.

Pierwszy dzień drugiego z turniejów kwalifikacyjnych do World Series w Montevideo był dla Polek bardzo udany. Wygrana na inaugurację z Czeszkami 46:0 sprawiła, że podopieczne Janusza Urbanowicza znalazły się w bardzo dobrej sytuacji w walce o wyjście z grupy. W drugim spotkaniu nasza drużyna wygrała z Paragwajem 32:5. Niestety starcie z Chinkami nie było już tak udane…, które wygrały 24:12 i to one znalazły się na pierwszej lokacie w grupie

W ćwierćfinale Polki trafiły na Argentynę, co stwarzało okazję do rewanżu za porażkę z tym zespołem w Dubaju. Niestety, ostatecznie przegraliśmy to spotkanie 17:26.

„Biało-Czerwone” w niedzielę, 10 marca br. w meczu o piąte miejsce zagrają z Tajlandią. Zwycięstwo w tym spotkaniu daje Polkom jeszcze cień szansy na awans do finałów w Madrycie. By spełnić ten scenariusz, podczas finałowego turnieju w Krakowie 18 i 19 maja br. muszą znaleźć się w finale i liczyć na potknięcia bezpośrednich rywalek w walce o pierwszą czwórkę.

 

Artykuły powiązane