Drzazga druga w Europie!

Drzazga druga w Europie

Wymarzony początek naszych sztangistów w Sofii! Na pomoście w stolicy Bułgarii podczas trwających mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów Oliwia Drzazga sięgnęła po srebrny krążek w kat. 49 kg.

Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego początku mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów. Oliwia Drzazga, reprezentująca na co dzień barwy UMLKS Radomsko, uzyskała w dwuboju 170 kg i zdobyła srebrny medal w kat. 49 kg . Tytuł najlepszej na Starym Kontynencie przypadł Rumunce Valentinie Cambei, który była zdecydowanie poza zasięgiem rywalek. W dwuboju osiągnęła 199 kg, na co złożył się wynik 90 kg w rwaniu i 109 kg w podrzucie.

Drzazga po rwaniu, w którym zaliczyła 74 kg, była piąta, ale w podrzucie szybko odrobiła straty. Zaliczyła 96 kg i właśnie tym podejściem zapewniła sobie awans na drugie miejsce. Trzecia na pomoście w Sofii była Irlandka Tham Nguyen, który osiągnęła 169 kg (74+95). Pochodząca z Wietnamu zawodniczka przegrała z Polką o 1 kg.

To pierwszy medal Oliwii na imprezie seniorskiej międzynarodowej i do tego osiągnięty w naprawdę wyjątkowych okolicznościach. Podczas swojego występu Drzazga poprawiła aż 5 rekordów Polski!  W rwaniu ustanowiła nowy rekord Polski do lat 20 i 23, a w dwuboju - seniorek, U23 i U20!

We wtorek reprezentanci Polski nie wystąpią w Sofii. Na pomost wyjdą ponownie w środę.

Przypomnijmy, że trwające mistrzostwa są dla zawodników z Europy ostatnią szansą na wywalczenie kwalifikacji do tegorocznych igrzysk w Paryżu

Wyniki w kat. 49 kg:

  1. Valentina Cambei (Rumunia) 199 (90+109)
  2. Oliwia Drzazga (Polska) 170 (74+96)
  3. Tham Nguyen (Irlandia) 169 (74+95)

 


Zdjęcie: PZPC

Artykuły powiązane