Sukces siatkarzy plażowych: Kantor i Zdybek w turnieju elity

siatkówka plażowa

Udało im się to dopiero pierwszy raz w obecnym sezonie. Siatkarze plażowi Piotr Kantor i Jakub Zdybek awansowali do głównej drabinki turnieju elity cyklu Beach Pro Tour w czeskiej Ostrawie. Będą to jedyni reprezentanci Polski w tej imprezie.

32-letni Piotr Kantor – laureat nagrody FIVB – Most Improved Player w 2016 roku, uczestnik igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro oraz 28-letni Jakub Zdybek grają razem od czerwca 2023 roku. Do tej pory ledwie raz udało im się przebić do głównej drabinki turnieju elity, ale nie w tym sezonie.

Aby tego dokonać  musieli odnieść dwa zwycięstwa w kwalifikacjach i ta misja zakończyła się sukcesem. W pierwszym spotkaniu Kantor i Zdybek pokonali 2:1 (15:21, 21:17, 15:11) Holendrów Alexandra Brouwera i Roberta Meeuwsena, a w decydującej grze wygrali  2:1 (21:19, 22:24, 17:15) z Hiszpanami Pablo Herrerą i Adrianem Gavirą.

W Ostrawie dwaj siatkarze plażowi będą jedynymi reprezentantami Polski. Do imprezy nie zgłosiła się bowiem nasza najlepsza para Michał Bryl i Bartosz Łosiak. Nie tak dawno, 25 maja, obaj dotarli do ćwierćfinału turnieju elity Beach Pro Tour w portugalskim Espinho, gdzie przegrali 0:2 (18:21, 19:21) z Holendrami Stevenem van de Velde i Matthew Immersem. Dodać należy, że jesienią zeszłego roku Bryl i Łosiak zapisali się na stałe w historii polskiej siatkówki plażowej, bo w meksykańskiej miejscowości Tlaxcala wywalczyli brązowy medal mistrzostw świata. To był pierwszy krążek tej imprezy dla Polski.

A w portugalskim Espinho wystąpili też Kantor i Zdybek, ale odpadli w kwalifikacjach. Do tej pory ich największy wspólny sukces  to 2.  miejsce w imprezie niższej rangi Challenge w Chiang Mai w Tajlandii w listopadzie 2023 roku.

Faza grupowa turnieju elity cyklu Beach Pro Tour rozpoczęła się w czwartek. Zmagania w Ostrawie, które mają najwyższą kategorię Elite 16, zakończą się w niedzielę.

 

Zdjęcie: pixabay.com


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane