Siatkarze plażowi odpadli w walce o półfinał

siatkówka plażowa

Polscy siatkarze plażowi Maciej Rudol oraz Filip Lejawa, zakończyli zmagania w turnieju Beach Pro Tour Futures w austriackim Baden na ćwierćfinale. W walce o 1/2 finału zmierzyli się i przegrali z australijską parą Bushby/Hood.

Jedyni w stawce reprezentanci Polski, Maciej Rudol i Filip Lejawa, błyskawicznie przeszli fazę grupową. Biało czerwoni najpierw pokonali Australijczyków – Howat/Takken, 2:0 (21:19, 21:16), a następnie uporali się z gospodarzami turnieju. Starcie przeciwko Austriakom – Leitner/Waller, również zakończyło się w dwóch setach (21:15, 21:17). Dwie wygrane dały Polakom awans z grupy B z pierwszego miejsca.

Nieco gorzej w grupie poradzili sobie Australijczycy – Bushby/Hood, którzy stanęli Polakom na drodze do ćwierćfinału. Brak awansu z pierwszej lokaty zmusił ich do gry w rundzie 12. Tam australijska para zmierzyła się z Niemcami – Kaufer/Schwarmann. O wyniku końcowym zadecydował dopiero tie-break. Australijczycy w pierwszym secie ponieśli dotkliwą porażkę (8:21), ale dwóch kolejnych odsłonach wznieśli się na wyżyny swoich możliwości i pokonali rywali  (21:19, 15:10).

W 1/4 turnieju biało-czerwoni walczyli dzielnie, ale przeciwnicy z Australii okazali się zbyt mocni, nie oddając naszym nawet seta. W pierwszej partii rywale szybko zbudowali trzypunktowe prowadzenie (8:5), jednak nasi siatkarze nie zamierzali poddać się bez walki i doprowadzili do wyrównania wyniku (13:13). Oba zespoły prezentowały bardzo podobną skuteczność w ataku (17:17), jednak w końcówce to Australijczycy ostatecznie przejęli inicjatywę (21:18).

Początek drugiej partii przebiegł pod znakiem wyrównanej walki (5:5), jednak za sprawą dobrej gry blokiem australijczycy odskoczyli od naszych (13:8). W końcówce zachowali koncentrację. Wygrali drugą partię 21:18 i całe spotkanie 2:0, awansując do półfinału.