Siatkarze plażowi na podium w Madrycie

siatkówka plażowa

Trzecie miejsce w turnieju siatkówki plażowej z cyklu Beach Pro Tour Futures w Madrycie zajął duet Maciej Rudol/Filip Lejawa. Dla Polaków był to pierwszy wspólny występ.

W rozgrywkach grupowych biało-czerwoni zanotowali jedno zwycięstwo i jedną porażkę, co dało im awans do meczu o ćwierćfinał. W dwóch kolejnych spotkaniach fazy pucharowej nasi siatkarze plażowi nie stracili nawet seta.

Schody zaczęły się w półfinale. Rywalami Rudola i Lejawy byli ich pogromcy z grupy - duńska para Møllgaard/Houmann. Polacy dobrze otworzyli mecz i wysunęli się prowadzenie 9-5, które utrzymali do końca pierwszej partii (21-17). W drugiej wyrównana gra toczyła się do stanu 13-13. Później dobra zagrywka Mollgaarda pozwoliła przeciwnikom uciec na trzy punkty i wygrać tę odsłonę (21-17). Tie-break był walką nerwów. Polski duet prowadził 5-2, ale rywale wyrównali i lepiej wytrzymali psychicznie końcówkę, zwyciężając 15-12.

Mecz o trzecie miejsce z francuskim duetem Chouikh/Altwies Polacy
rozpoczęli nie najlepiej, ale poprawili się w kolejnych setach i odnieśli sukces w pierwszym wspólnym turnieju. Wygrali 2:1 (16:21, 21:16, 15:11) i sięgnęli po brązowy medal turnieju.

Imprezę w Madrycie, gdzie rywalizowali tylko mężczyźni, wygrali Włosi Krumin/Caminati.

Przypomnijmy, że rozgrywki Futures są turniejami najniższej rangi w cyklu Beach Pro Tour. W tym sezonie pięć takich imprez odbędzie się w Polsce – po dwie w Krakowie i Warszawie oraz jedna w Myślenicach.