Siatkarze plażowi Bryl i Łosiak w 1/4 finału Beach Pro Tour ELite16

Siatkarze plażowi Bryl i Łosiak

Michał Bryl i Bartosz Łosiak wygrali wszystkie trzy spotkania w grupie D i awansowali do ćwierćfinałów turnieju Beach Pro Tour ELite16 w Gstaad. W ostatnim pojedynku grupowym pokonali parę reprezentantów gospodarzy Marco Krattigera i Floriana Breera. W sobotę Biało-Czerwoni zagrają o awans do półfinału.

Polacy bardzo dobrze rozpoczęli pierwsze wymiany i szybko wypracowali sobie niezłą zaliczkę punktową. Szczególnie wyróżniał się Michał Bryl, który zarówno atakował, jak i blokował. Przeciwnicy starali się postraszyć naszego siatkarza, celując w niego większość piłek do przyjęcia, ale Bryl robił co mógł, a przewaga Polaków rosła. W końcowej fazie oscylowała ona wokół pięciu punktów. Seta zamknął skutecznym zbiciem Bartosz Łosiak (21:15).

Początek drugiej partii był bardzo zbliżony do poprzedniego. Bardzo dobra gra biało-czerwonych i błędy rywali przełożyły się na wynik 7:2. To nieco uśpiło czujność naszych zawodników, a za sprawą serii bloków Krattigera, Szwajcarzy byli o krok od wyrównania (7:6). Po przerwie na żądanie Polacy wygrali pięć kolejnych akcji, odbudowując wysokie prowadzenie (12:6). Nasi zawodnicy pewnie zmierzali po końcowe zwycięstwo (16:8) i chociaż rywale zmniejszyli na chwilę dystans do czterech punktów (17:13), to Polacy kontrolowali przebieg meczu, wygrywając drugą partię 21:14.

Przypomnijmy, że w swoim pierwszym meczu grupowym Bryl i Łosiak pokonali w tie-breaku trzecią parę światowego rankingu Nilsa Ehlersa i Clemensa Wicklera. Kilka godzin później biało-czerwoni również w tie-breaku wygrali z Brazylijczykami Evandro i Arthurem.

Ehlers/Wickler - Bryl/Łosiak 1:2 (26:24, 13:21, 13:15)
Evandro/Arthur - Bryl/Łosiak 1:2 (15:21, 21:19, 11:15)
Krattiger/Breer - Bryl/Łosiak 0:2 (15:21, 14:21)