Polscy siatkarze w finale europejskiego pucharu

Polscy siatkarze w finale europejskiego pucharu

Projekt Warszawa awansował  do finału Pucharu Challenge. Podopieczni trenera Piotra Grabana w dwumeczu ograli fiński Akaa Volley 6:1.

Już pierwsze starcie obydwu drużyn pokazało dominację naszego zespołu, kończąc się wynikiem 3:0. W drugim meczu półfinałowym, odbywającym się na Torwarze, rywale z Finlandii postawili stołecznej ekipie zaskakująco trudne warunki. Ostatecznie Projekt Warszawa awans mógł świętować już po trzech setach, ale spotkanie trzeba było dokończyć - polski zespół wygrał 3:1 (25:20, 18:25, 25:18, 25:17)

Najlepszym zawodnikiem środowego spotkania wybrano przyjmującego Igora Grobelnego.

W drodze do finału nasi reprezentanci zmierzyli się kolejno z: Calcit Kamnik, Saint Nazaire i Steauą Bukareszt. Tylko reprezentantom Francji udało się  „ukraść” seta stołecznym siatkarzom.

Dla warszawskiej ekipy to drugi finał CEV Challenge Cup, choć pierwszy pod obecną nazwą. Wcześniej, w rozgrywkach 2011/12, drużyna występowała jeszcze jako AZS Politechnika Warszawska. Był to jedyny dotąd finał tych rozgrywek wygrany przez zespół z Polski, ale nie byli nim warszawiacy. W decydującym o tytule pojedynku górą był bowiem Tytan AZS Częstochowa

W tegorocznym finale rywalami warszawiaków będzie jeden z klubowych gigantów - Mint Vero Volley Monza, który w półfinale wyeliminował turecki Galatasaray.

Finał rozgrywek CEV Challenge Cup odbywa się w formule dwumeczu. Pierwsze starcie powinno się odbyć 20 lutego, drugie 27 lutego. 

Projekt Warszawa – Akaa Volley 3:1 (25:20, 18:25, 25:18, 25:17)

Projekt: Firlej, Tillie (9), Wrona (3), Bołądź (19), Semeniuk (7), Grobelny (13), Wojtaszek (libero) oraz Kowalczyk, Stępień, Weber (1), Borkowski

Akaa: Jantti (2), Pozo-Hernandez (10), Pitkanen (5), Smidl (17), Heiskanen (12), Tyynismaa (7), Pineau (libero) oraz Iwanow, Taponen, Vuori, Rasanen.

 

Zdjęcie: Projekt Warszawa

Artykuły powiązane