Sztafeta kobiet stanęła na podium podczas Mistrzostw Świata Młodzieżowców w pięcioboju nowoczesnym

pięciobój nowoczesny

Z zakończonych w Egipcie Mistrzostw Świata Młodzieżowców w pięcioboju nowoczesnym nasza reprezentacja wróciła z jednym medalem. Brązowy krążek w rywalizacji drużynowej zdobył zespół kobiet w składzie: Małgorzata Karbownik, Katarzyna Dębska i Maja Biernacka.

Najlepiej spośród naszych reprezentantek na szermierczych planszach poradziła sobie Małgorzata Karbownik, która turniej zakończyła z wynikiem 215 punktów. Maja Biernacka zadała o 3 trafienia mniej i z rezultatem 200 punktów zajmowała 15. pozycję. Katarzyna Dębska wypadła nieco poniżej oczekiwań. Po zakończeniu zmagań przy jej nazwisku zapisano jedynie 175 punktów.

Polki zaprezentowały się z dobrej strony podczas kolejnego etapu pięciobojowej rywalizacji - toru przeszkód. Podobnie jak w fazie eliminacji, jeden z najlepszych wyników należał do Małgorzaty Karbownik. Nasz reprezentantka uzyskała drugi wynik konkurencji, pokonując trasę OCR w czasie 0:36,93.

W wyścigu pływackim na dystansie 200 metrów stylem dowolnym wszystkie trzy biało-czerwone osiągały rezultaty zbliżone do tych z fazy kwalifikacyjnej. Małgorzata Karbownik zajęła w tej konkurencji 6. pozycję (2:16,88), Katarzyna Dębska finiszowała z 17. wynikiem (2,20,05), a Maja Biernacka uzyskała 23. czas (2:23,93).

Przed ostatnim etapem, który miał zostać rozstrzygnięty na trasie laser run, Małgorzata Karbownik była sklasyfikowana w rywalizacji indywidualnej na 4. pozycji, Maja Biernacka była 26, Katarzyna Dębska przystępowała do biegu ze strzelaniem jako 28.

Karbownik finiszowała ostatecznie na miejscu 12. Świetny występ w biegu ze strzelaniem zaliczyła Katarzyna Dębska, co umożliwiło jej awans i ukończenie wyścigu na miejscu 20. Maja Biernacka przekroczyła linię mety na 25. pozycji. Po zsumowaniu wyników indywidualnych, nasze reprezentantki stanęły na trzecim stopniu podium, zdobywając pierwszy medal pięciobojowych Mistrzostw Świata Młodzieżowców dla Polski.

Małgorzata Karbownik oraz Maja Biernacka wcześniej otarły się o podium w rywalizacji sztafet, gdzie zajęły 4. miejsce ze stratą 24 pkt. do brązowych medalistek - Chinek.