Pięcioboiści nowocześni Ławrynowicz i Stasiak piątą sztafetą w Europie

pięciobój nowoczesny

Pierwszymi konkurencjami rozgrywanych w Budapeszcie Mistrzostw Europy seniorów w pięcioboju nowoczesnym były sztafety mężczyzn i kobiet. Blisko podium byli Daniel Ławrynowicz i Sebastian Stasiak, którzy uplasowali się na 5. pozycji.

W Budapeszcie rozpoczęły się Mistrzostwa Europy seniorów w pięcioboju nowoczesnym, będące ostatnim sprawdzianem formy przed igrzyskami olimpijskimi. W stolicy Węgier pojawiła się czteroosobową kadra biało-czerwonych w osobach: Natalii Dominiak, Daniela Ławrynowicza, Sebastiana Stasiaka i Kamila Kasperczak.

Pierwszego dnia mistrzostw rozegrane zostały sztafety mężczyzn i kobiet. Na starcie stanął polski duet w składzie: Daniel Ławrynowicz i Sebastian Stasiak. Nasi reprezentanci zajęli 4. miejsce w szermierczej fazie rywalizacji, która inaugurowała walkę o medale. Biało-czerwoni zdobyli 216 punktów, zwyciężając 19 pojedynków. Na basenie rywale dyktowali trudne warunki. Polacy popłynęli na miarę swoich możliwość i złamali barierę 2 minut (1:56,73), co wystarczyło do zajęcia 5. pozycji.

Aby pozostać w grze o "pudło", konieczne było uniknięcie błędów podczas przejazdu po parkurze. Każda pomyłka mogła bowiem pogrzebać szanse na medale. Polska sztafeta pokonała parkur z trzema zrzutkami, dopisując do swojego konta 279 punktów i plasując się w tej konkurencji na 4. miejscu. O kolejności na podium miał więc zadecydować laser run. W finałowej, łączonej rozgrywce (bieg + strzelanie) Daniel Ławrynowicz Sebastian Stasiak "wykręcili" 5. rezultat i ukończyli zawody na tej samej pozycji.