Kadra młodzieżowa bez medalu w indywidualnych zmaganiach podczas pięciobojowych Mistrzostw Europy

pięciobój nowoczesny

W finale Mistrzostw Europy Młodzieżowców w pięcioboju, które rozegrano w Sofii, najlepiej spisała się Małgorzata Karbownik, która zajęła 7. miejsce. Wśród panów najwyżej - 18., był Maciej Klimek.

Panie daleko od podium

W konkurencji szermierki, która otwierała finałową rywalizację pięcioboistów najlepiej z Polek poradziła sobie Adrianna Kapała. Z wynikiem 230 punktów zajmowała wysoką 9. lokatę. Małgorzata Karbownik i Maja Biernata osiągnęły taki sam rezultat na planszy szermierczej, kończąc turniej z wynikiem 210 punktów. Kolejne 4 „oczka” zostały dopisane do konta Małgorzaty Karbownik, dzięki dwóm wygranym pojedynkom w rundzie bonusowej (214 punktów).

Karbownik była najlepsza z biało-czerwonych na trasie toru przeszkód OCR. Nasz reprezentantka osiągnęła 5. rezultat wyścigu, dzięki czemu odrobiła część strat do czołówki. Adrianna Kapała i Maja Biernacka osiągnęły bardzo podobne rezultaty, zajmując odpowiednio miejsca 26. i 27. Podczas kolejnej  konkurencji – pływania, w czołówce ponownie zameldowała się Małgorzata Karbownik. Ukończyła dystans 200 metrów stylem dowolnym w czasie 2:15,63. Maja Biernacka uplasowała się na pozycji 17. (2:23,32), a Adrianna Kapała finiszowała z czasem 2:34,05 (35. miejsce)

W klasyfikacji generalnej przed rywalizacją łączoną (tzw. laser run), Karbownik plasowała się na 7. pozycji. Do prowadzącej Victorii Sazonovej traciła 54 sekundy, zaś do strefy medalowej 17 sekund. Jako 23 w stawce linię startu opuściła Maja Biernacka, a tuż za nią, z numerem 24 wyścig rozpoczęła Adrianna Kapała.

W konkurencji łączonej Małgorzata Karbownik uzyskała 13. czas, co pozwoliło jej na utrzymanie 7. miejsca. Maja Biernacka finiszowała jako 27, a pozycję 31. zajęła Adrianna Kapała.

Panowie bez błysku

Polska miała swoich przedstawicieli również w finałowej rywalizacji męskiej. W bardzo wyrównanym turnieju szermierczym mężczyzn najwyższą lokatę z naszych zajął Maciej Klimek. Nasz reprezentant uplasował się na 17. pozycji(220 punktów), tracąc do zwycięzcy Evgeniya Bobleva 25 punktów. Huber Skibiak zwyciężał 16-krotnie, zapisując na swoim koncie 205 punków (26. pozycja w turnieju). Michał Jabłoński ukończył zmagania na planszy, zajmując 21 lokatę (215 punktów, 18 zwycięstw).

Na trasie OCR bardzo dobry wynik osiągnął Hubert Skibiak. Z czasem 0:23,09 zajmował 10. lokatę w klasyfikacji generalnej. Maciej Klimek finiszował z czasem 0:26,06. Ten wynik dał mu 19. pozycję. NIestety problemy na torze przeszkód towarzyszyły Michałowi Jabłońskiemu (34. wynik konkurencji).

W wyścigu pływackim faworytami do zajęcia czołowych lokat byli Maciej Klimek i Hubert Skibiak. Nasi reprezentanci nie zawiedli. Hubert okazał się drugim najlepszym zawodnikiem na mecie (1:58,45), natomiast 5. miejsce w wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym przypadło Maciejowi Klimkowi. Swoim udanym występem w tej konkurencji obaj poprawili swoje pozycje w klasyfikacji generalnej przed biegiem ze strzelaniem. Polacy wyruszyli na trasę laser run jednocześnie (Hubert z numerem 12, a Maciej z numerem 13, 17 sekund za liderem Bobylevem). Michał Jabłoński pojawił się na trasie z numerem 31, ze stratą 1 minuty i 2 sekund do lidera.

Na trasie laser run nasi nie ustrzegli się jednak błędów. Michał Jabłoński, osiągając 19. wynik biegu ze strzelaniem awansował i finiszował na miejscu 27. Maciej Klimek przekroczył linię mety jako 18, a Hubert Skibiak ukończył finałową rywalizację na pozycji 26.

W klasyfikacji drużynowej Polki zajęły miejsce tuż za podium. Polacy zostali sklasyfikowani na pozycji 6.