Dominiak i Ławrynowicz poza czołową dziesiątką w finale PŚ w pięcioboju nowoczesnym

pięciobój nowoczesny

Natalia Dominiak i Daniel Ławrynowicz rywalizowali o zwycięstwo w 18-osobowych finałach odbywających się w Ankarze zawodów Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym. Mimo ambitnej postawy biało-czerwoni nie zbliżyli się do strefy medalowej.

Zgodnie z przepisami, punkty uzyskane w fazie półfinałowej, w rywalizacji szermierczej, zostały przypisane uczestnikom finału i na tej podstawie została stworzona wstępna klasyfikacja zawodniczek i zawodników przed jazdą konną – pierwszym etapem walki o medale.

Natalia Dominiak zajmowała zatem 8. lokatę, a na czele znajdowała się Francuzka Marie Oteiza (250 punktów). Na parkurze Polka zdobyła maksymalną liczbę 300 punktów, powtarzając swój wyczyn z półfinału, co przesunęło ją na 7. miejsce. Niestety na basenie wiodło jej się gorzej. Uzyskany czas 2:22,06 był dopiero 14. rezultatem konkurencji, przez co Natalia spadła na 9. pozycję w "generalce". Na trasę laser runu biało-czerwona wyruszyła ze stratą 30 sekund do liderki. Ostatnią, łączoną konkurencję ukończyła z 11. wynikiem i na takim samym miejscu uplasowała się na koniec dnia.

W rywalizacji mężczyzn przed jazdą konną Daniel Ławrynowicz zajmował wysoką 7. lokatę, a dobry występ na parkurze pozwolił mu przesunąć jeszcze bliżej ścisłej czołówki, na 5. pozycję. Na basenie Polak nie błyszczał, przez co w klasyfikacji generalnej spadł na 7. miejsce, co na trasie laser runu przełożyło się na 36-sekundową stratę do liderującego Węgra Csaby Bohma. Szybkie strzelanie naszego reprezentanta okazało się niewystarczające, aby obronić wysoką pozycję zajmowaną w klasyfikacji po trzech konkurencjach. Po walce do ostatnich metrów Daniel Ławrynowicz finiszował jako 15. zawodnik finału Pucharu Świata.

Kolejnym międzynarodowym startem Polaków będą Mistrzostwa Świata, które odbędą się 9 czerwca w Zhengzhou w Chinach.