Znakomite wyniki polskich narciarzy alpejskich

narciarstwo

Drugą lokatę w zawodach FIS w slalomie we Włoszech zajęła Aniela Sawicka, a dwa czwarte miejsca w mistrzostwach Słowacji i Czech w slalomie gigancie wywalczył Piotr Habdas. Slalomowe FIS-punkty poprawiła także Magdalena Łuczak, która była piąta w finałach Pucharu Ameryki Północnej w Kanadzie.

W minionym tygodniu nasi reprezentanci zakończyli sezon. W Panoramie odbyły się finały cyklu Pucharu Ameryki Północnej, w poniedziałek 8 kwietnia Magdalena Łuczka nie ukończyła rywalizacji. Znaczenie lepiej było dzień później, łodzianka uplasowała się na piątym miejscu i zaliczyła drugi najlepszy wynik w karierze – 23.25 FIS-pkt, dzięki czemu awansuje w rankingu FIS.

Polacy licznie wzięli udział w Międzynarodowych Mistrzostwa Czech i Słowacji. Na trasie Furkota kolejny raz najlepiej spisał się Piotr Habdas, który dwa razy otarł się o podium, zajmując czwarte miejsca w slalomie gigancie. Wśród kobiet najlepszymi Polkami były Zuzanna Czapska i Nikola Komorowska. Pierwsza z nich zajęła siódme miejsce w slalomie gigancie w mistrzostwach Czech, druga zaś była szósta w mistrzostwach Słowacji w tej samej konkurencji.

W zawodach FIS w Aprica drugie miejsce zajęła z kolei Aniela Sawicka, która zjechała 31.23 FIS-pkt, będąc tylko pięć setnych sekundy za zwyciężczynią.

Jednocześnie karierę zakończył Paweł Pyjas, wielokrotny mistrz Polski juniorów i seniorów oraz uczestnik mistrzostw świata juniorów i igrzysk olimpijskich. W 2022 roku w Pekinie, w rywalizacji drużynowej wraz z Maryną Gąsienicą-Daniel, Magdaleną Łuczak i Michałem Jasiczkiem zajął dziesiąte miejsce.