Polski Związek Narciarski ogłosił sztab szkoleniowy w skokach na najbliższy sezon

skoki narciarskie

Nie było niespodzianek, trenerem głównym Kadry Narodowej A pozostaje Thomas Thurnbichler. Kierownictwo Polskiego Związku Narciarskiego ogłosiło sztaby trenerskie kadr narodowych mężczyzn w skokach narciarskich na sezon 2024/25.

– Podsumowaliśmy miniony sezon, ale również przygotowaliśmy koncepcję nowych sztabów szkoleniowych na kolejne sezony. Myślę, że to spotkanie było bardzo owocne. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo rzeczy - również w czym tkwił problem, jeśli chodzi o poprzednią zimę. Uważam jednak, że nie ma co się rozwodzić nad tym, co było złe. Najważniejsze jest to, co przed nami - czyli to, co jest dobre – powiedział prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Adam Małysz.

Trenerem głównym Kadry Narodowej A pozostaje Thomas Thurnbichler. – Wykorzystałem czas po sezonie, aby zastanowić się, jakie zmiany będą potrzebne. To jasne, że ponownie wezmę na siebie pełną odpowiedzialność za przygotowanie fizyczne. Będziemy mieli bardziej efektywny plan obozu - mniej podróży i bardziej efektywny okres jesienny. Zmieniliśmy także ponownie strategię, aby wrócić do tego, co istotne w skokach narciarskich pod względem treningowym. Sztab szkoleniowy kadr będzie wyglądał inaczej. Do mnie, jako głównego trenera, dołączy Maciej Maciusiak, który jest świetnym trenerem i będzie moim asystentem – ogłosił główny szkoleniowiec naszej reprezentacji.

–  Do Thomasa Thurnbichlera dołącza jako asystent Maciej Maciusiak. Myślę, że to niespodzianka. Mamy też kolejną osobę w sztabie. Arvid Endler przychodzi do nas „prosto" z tunelu aerodynamicznego ze Szwecji. Arvid będzie nam pomagał i wspierał naszych zawodników, jeśli chodzi o samą fazę lotu. Czeka go dużo pracy nie tylko w kadrze A, ale również w B i juniorskiej –  przyznał Adam Małysz.

Zmiany czekają nas w Kadrze Narodowej B. Stanowisko jej głównego trenera obejmie dotychczasowy asystent Thomasa Thurnbichlera, Wojciech Topór. Asystentem trenera Kadry Narodowej B zostanie Krzysztof Biegun.

 

SZTABY TRENERSKIE KADR NARODOWYCH POLSKI NA SEZON 2024/25

Thomas Thurnbichler - główny trener Kadry A

Maciej Maciusiak - asystent trenera Kadry A

Mathias Hafele - trener techniczny

Paweł Gurbisz - fizjoterapeuta

Arvid Endler - specjalista ds. szkolenia fazy lotu

Krzysztof Miętus - asystent trenera Kadry A

Wojciech Topór - główny trener Kadry B

Krzysztof Biegun - asystent trenera Kadry B

Zbigniew Klimowski - asystent trenera Kadry B  

Daniel Kwiatkowski - główny trener Kadry Juniorów

Grzegorz Miętus - asystent trenera przy SMS Zakopane

Mariusz Chrapek - trener SMS Zakopane

Robert Mateja - asystent trenera przy SMS Szczyrk

Sławomir Hankus - trener SMS Szczyrk

 

Źródło: materiały prasowe PZN


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane