Podium Zniszczoła na koniec pucharowej rywalizacji

Aleksander Zniszczoł stanął na podium Pucharu Świata w skokach narciarskich, w kończących ten sezon zawodach w słoweńskiej Planicy.

Polak już w serii próbnej pokazał, że jest w niezłej formie. Uzyskał wówczas najwyższą notę. Dobry skok powtórzył w pierwszej serii. Pofrunął 237 metrów, obejmując prowadzenie w stawce. Chwilę później na belce startowej zasiadł Austriak Daniel Huber, który lądował 10 metrów dalej i wyprzedził Zniszczoła, aż o 23,7 punktu.

W serii finałowej Aleksander Zniszczoł powtórzył dobry skok i ostatecznie zajął trzecie miejsce w całej rywalizacji za Austriakiem Huberem i reprezentantem gospodarzy Słoweńcem Domenem Prevcem.

Nieźle w pierwszej serii spisało się jeszcze dwóch Polaków – Piotr Żyła po skoku na 230 metrów był 11., a Kamil Stoch 16. Ten drugi zresztą pofrunął w znakomity stylu, otrzymując od sędziów 59 punktów (dwie noty "20", trzy razy "19,5"). Słabiej spisał się za to Dawid Kubicki lądując na 194 metrze, po drugiej serii nie poprawił on swojej lokaty, kończąc rywalizację na 29. miejscu.

Swojej pozycji nie poprawił także trzykrotny mistrz olimpijski, Stoch uplasował się w drugiej dziesiątce. Odpalił za to Żyła, poleciał na 240 metrów, wyprzedzając kolejno: Johanna Andre Forfanga, Daniela Tschofenig, Manuela Fettner, Mariusa Lindvika, Lovro Kosa, czy oddającego ostatni skok w swojej karierze Petera Prevca. Zawodnik WSS Wisła ostatecznie był 5.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata sezonu 2023/24 zwyciężył Stefan Kraft (Austria) - 2149 pkt przed Ryoyu Kobayashi (Japonia) - 1673 pkt i Andreasem Wellingerem (Niemcy) - 1488 pkt. Najlepszy z Polaków Aleksander Zniszczoł był 19.