Podwójne złoto Polaków na Akademickich Mistrzostwach Świata w łyżwiarstwie szybkim

Podwójne złoto Polaków w łyżwiarstwie szybkim

W norweskim Hamar trwają Akademickie Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim. Po pierwszy dniu zawodów mam na swoim koncie już dwa złote medale.

Oba krążki biało-czerwoni zdobyli w rywalizacji na 1000 metrów, jako pierwsza z sukcesu cieszyła się Natalia Jabrzyk. Studentka Politechniki Łódzkiej zdobyła złoto, pokonując dystans 1000 m czasem 1.20,02. Za nią uplasowały się dwie Japoniki. Czwarta była kolejna z Polek Iga Wojtasik, na szóstym miejscu znalazła się Martyna Baran, a ósma Magdalena Smędzik.

Również dobrze poszło polskim zawodnikom w zmaganiach panów. Najwyższy stopień podium zajął Markowi Kanii. Wygrał z ponad sekundową przewagą. Szósty w stawce był Michał Kopacz, dziewiąty Antoni Pluta, a jedenasty Maksymilian Rzepka. Podobnie jak w rywalizacji pań i tu drugie i trzecie miejsce przypadło reprezentantom Japonii.

W piątek kolejne zmagania w ramach AMŚ 2024 w Hamar, tym razem na dystansie 1500 metrów. Zawody potrwają do niedzieli.