Karolina Bosiek z najlepszym wynikiem w sezonie

Karolina Bosiek zajęła ósme miejsce na 1000 metrów w ostatnich zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. To jej najlepszy rezultat w tym sezonie!

Kanadyjski Quebec był gospodarzem ostatniej odsłony Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w sezonie 2023/24. Polka uzyskała rezultat 1.16,70. Zwyciężyła Japonka Miho Takagi z wynikiem 1.14,19, która sięgnęła także po triumf w klasyfikacji generalnej.

Pozostali biało-czerwoni nie mieli już tyle szczęścia co zawodniczka Pilicy Tomaszów Mazowiecki. Damian Żurek zajął ostatnie 20. miejsce (na 1000 m.), po upadku na ostatniej prostej, zaś Magdalena Czyszczoń uplasowała się na 19. lokacie w zmaganiach na 3000 metrów.

To koniec pucharowej rywalizacji w tym sezonie, ale nie koniec emocji związanych z łyżwiarstwem szybkim. W dniach 15-18 lutego w Calgary (Kanada) odbędą się 23. Mistrzostwa Świata na Dystansach, zaś od 7 do 10 marca w niemieckim Inzell przebiegać będzie rywalizacja w ramach 116. Mistrzostwa Świata w Wieloboju i 53. Mistrzostwa Świata w Wieloboju Sprinterskim.