Kolejny sukces polskiej kolarki. Marta Lach najlepsza w Luksemburgu

kolarstwo Marta Lach

Marta Lach najszybciej pokonała trasę sobotniego wyścigu kolarskiego Festival Elsy Jacobs w Luksemburgu. Na końcowych metrach  wyprzedziła mistrzynię Luksemburga Christinę Majerus i Norweżkę Katrinę Allerud.

Dla utytułowanej polskiej zawodniczki sobotnie zwycięstwo było pierwszym odniesionym w tym roku. Wcześniej triumfowała w tym wyścigu w 2019 roku,  wygrywając jeden z etapów. W tym sezonie wyścig rozgrywany był w formule jednodniowej.

Na pagórkowatej, liczącej 112,4 km trasie wokół miejscowości Garnich ton rywalizacji nadawały od startu ekipy worldtourowe - SD Worx i Ceratizit.

Grupa najmocniejszych zawodniczek z Martą Lach  wysforowała się na czoło około 50 km od mety. Uciekinierki narzuciły mocne tempo i stopniowo powiększały przewagę nad kolejną grupą, która w efekcie straciła na mecie blisko trzy minuty. Na ostatnich kilometrach ucieczka podzieliła się, a o zwycięstwo walczyła trójka kolarek.
Najwięcej sił na finiszu zachowała Lach, pokonując reprezentantkę gospodarzy Christine Majerus (Team SD Worx - Protime) i Norweżkę Katrine Aalerud (Uno-X Mobility).

W wyścigu rywalizowała również inna Polka, Oliwia Majewska (Torelli), która zajęła 40. miejsce. Jej strata do rodaczki wyniosła 5 minut i 54 sekundy.

 

Zdjęcie: Fanpage Marty Lach w serwisie Facebook.com 


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane