Dwa medale polskich kolarzy torowych na początek Młodzieżowych Mistrzostw Europy

kolarstwo torowe

Biało-czerwoni udanie zainaugurowali w niemieckim Cottbus Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym (U19 i U23). Już pierwszego dnia nasi zawodnicy zdobyli dwa brązowe krążki.

Do Cottbus udała się grupa 42 zawodników z orzełkiem na piersi, a już pierwszy dzień pokazał, że biało-czerwoni będą w zmaganiach młodzieżcowców do lat 23 i juniorów do lat 19 odgrywać pierwszoplanowe role.

Pierwsza na podium stanęła Martyna Szczęsna w wyścigu indywidualnym kobiet do lat 23. W biegu numer 3 pokonała Brytyjkę Molly Isabel Sharp o 7 setnych sekundy, uzyskując rezultat 3:39,882, który przez dłuższy czas był niepobity. Druga z naszych - Olga Wankiewicz, wystartowała w ostatniej parze zawodów, a jej rywalką była Leila Gschwentner z Austrii. Reprezentantka Polski przegrała rywalizację z Austriaczką o 5 setnych sekundy. Taki wynik pozwolił Oldze zająć 5. miejsce, natomiast jej przecowniczka z czasem 3:38.458 sięgnęła po srebro. Szczęsna uplasowała się tuż za nią, mieszcząc się na "pudle". Zwyciężyła Włoszka, Federica Venturelli, z wynikiem 3:35.062.

Drugi medal dla biało-czerwonych zdobyła męska sztafeta do lat 23 w sprincie drużynowym. W składzie wystąpili: Szymon Wiśniewski, Konrad Burawski oraz Eliasz Bednarek. Biało-czerwoni zakończyli bieg z czasem 1:00,225, co pozwoliło im zająć 3. miejsce i sięgnąć po brązowy medal. Zawody wygrali Włosi, a na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci Wielkiej Brytanii.

Pozostali członkowie naszej reprezentacji walczyli ze zmiennym szczęściem. W wyścigu ze startu wspólnego 6. miejsce zajęła Gabriela Kaczmarczyk w kategorii juniorów, a w rywalizacji mężczyzn, w tej samej kategorii wiekowej, 11-ty był Antoni Biłyk. Z kolei sztafeta w składzie: Kacper Kwiatek, Tomasz Lamaszewski, Adam Adamowicz oraz Kacper Solecki, zajęła 5. miejsce w sprincie drużynowym juniorów, a Adam Woźniak ukończył rywalizację w wyścigu indywidualnym w kategorii do lat 23 na 8. lokacie.