Daria Pikulik nie zwalnia tempa

W niedzielę stanęła na olimpijskim podium w rywalizacji omnium, a już w poniedziałek rywalizowała na trasie 1. etapu kobiecego Tour De France, kończąc go na 6. pozycji!

Uczestniczki Tour de France w poniedziałek wyruszyły z Rotterdamu i pokonały 123 kilometry w płaskim terenie do Hagi. Holandię opuszczą dopiero w środę. Pierwszy etap wyścigu dookoła Francji zakończył się zgodnie z przewidywaniami finiszem z peletonu. Holenderka Charlotte Kool (Team dsm-firmenich PostNL) wyprzedziła na końcowych metrach Finkę Anniinę Ahtosalo (Uno-X Mobility) oraz byłą mistrzynię świata Włoszkę Elisę Balsamo (Lidl-Trek). Startująca w barwach grupy Human Powered Health Daria Pikulik dojechała do mety na 6. pozycji.

Pozostałe Polki nie odegrały w poniedziałek znaczących ról. W peletonie, ale na dalszych lokatach przekroczyły linię mety: Marta Lach - 40. miejsce, Katarzyna Niewiadoma - 58. miejsce i Agnieszka Skalniak-Sójka - 68. miejsce. 25 sekund po głównej grupie ukończyła etap na 122. pozycji Karolina Kumięga.

W klasyfikacji generalnej, dzięki bonifikacie, Kool wyprzedza o cztery sekundy Ahtosalo oraz o sześć sekund Balsamo. Dziesięciosekundową stratę ma ponad sto zawodniczek, a wśród nich Pikulik, Lach, Niewiadoma i Skalniak-Sójka.