Daria Pikulik druga w kolarskim klasyku

kolarstwo

Daria Pikulik po raz szósty w sezonie stanęła na podium kolarskiego wyścigu, zajmując drugie miejsce w Belgii podczas GP Mazda Schelkens. Triumfowała Włoszka Martina Fidanza (Ceratizit-WNT), a trzecia dotarła na metę inna zawodniczka z Półwypsu Apenińskiego - Sara Fiorin z UAE Development Team.

Polska kolarka świetnie prezentowała się na liczącej blisko 129 km trasie w belgijskim Borsbeek. W końcówce nasza zawodniczka jechała ramię w ramię z Martiną Fidanzą, która okazała się nieznacznie lepsza na finiszu.

- Możliwe, że atak prawą stroną na ostatnich metrach nie był dobrym rozwiązaniem, ponieważ musiałam walczyć o pozycję z innymi zawodniczkami. Mimo wszystko cieszę się z drugiego miejsca. Ostatni okres był dla naszego zespołu trudny ze względu na problemy zdrowotne lub awarie, dlatego moje osiągnięcie poprawi nam samopoczucie przed następnymi wyścigami - powiedziała Pikulik tuż po zakończeniu rywalizacji.

Kolejny start z udziałem Darii planowany jest w dniach 24-26 maja. Jej drużyna Human Powered Health udaje się do Anglii na trzydniowy Women’s World Tour Ride London.

 

Wyniki GP Mazda Schelkens 2024, Borsbeek - Borsbeek (128,7 km):

1. Martina Fidanza        Ceratizit-WNT Team 
2. Daria Pikulik        Human Powered Health
3. Sara Fiorin        UAE Development Team
4. Jesse Vandenbulcke De Ceuster-Bonache cycling team
5. Marthe Truyen        Fenix-Deceuninck
6. Scarlett Souren        Volker Wessels Women's Pro Cycling Team

 

Zdjęcie: humanpoweredhealthcycling.com


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane