Daria Pikulik druga w Holandii

Daria Pikulik

Dobra passa polskiego kolarstwa trwa! Daria Pikulik (Human Powered Health) pozazdrościła sukcesu Kasi Niewiadomej i stanęła na podium jednodniowego wyścigu kolarskiego Omloop van Borsele.

W środę cieszyliśmy się z sukcesu Katarzyny Niewiadomej, która w pięknym stylu wygrała Strzałę Walońską, a w sobotę emocji dostarczyła nam nasza druga eksportowa kolarka - Daria Pikulik.

Podczas klasyka Omloop van Borsele w Holandii walkę o zwycięstwo stoczyła trójka zawodniczek, które uzyskały kilkusekundową przewagę nad mocno podzieloną grupą czołową. Najszybsza okazała się faworytka gospodarzy Sofie Van Rooijen, wyprzedzając Pikulik i Brytyjkę Elynor Backstedt (Lidl-Trek).

Trasa wyścigu, długości 133 km, była zupełnie płaska, ale warunki atmosferyczne, zimno i mocny wiatr, spowodowały, że do mety zawodniczki dojeżdżały w małych grupkach z wielominutowymi stratami. Spośród ponad 130 startujących wyścig ukończyło zaledwie 74. Druga z Polek, siostra Darii - Wiktoria Pikulik (Human Powered Health), zajęła 39. miejsce ze stratą 7.17.

Daria Pikulik sygnalizuje ostatnio zwyżkę formy. Kilka tygodni temu  po sprinterskim finiszu wygrała kolarski klasyk Ronde de Mouscron, wyprzedzają Anniinę Ahtosalo i Martinę Fidanzę.

Przypomnijmy, że nasza kolarka odnosi sukcesy nie tylko na szosie, ale też na torze, gdzie zdobyła łącznie sześć medali mistrzostw Europy (dwa srebrne i cztery brązowe) i jeden mistrzostw świata (brąz w 2020 roku).